21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TURİZM KARİKTATÜRLERİ SERGİSİ İSTANBUL KARİKATÜR MÜZESİNDE
Uluslararası Karikatürcü Birlikleri Federasyonu (FECO) tarafından tescilli olan, ilki 2009'da yapılan yarışmanın bu yıl yapılan 8'incisinde dereceye giren eserler sergileniyor...

 

Anatolia Dergisi ile kısa adı TUYED olan Turizm yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği Uluslar arası Turizm Karikatürleri Yarışmasında dereceye giren eserler İstanbul’da Karikatürcüler Derneği’nde sergileniyor. 
 
 
Karikatürcüler Derneği yöneticileri, karikatürcüler ve değişik kesimlerden konukların katılımı ile açılışı yapılan sergide kısa bir konuşma yapan Karikatürcüler Derneği Başkanı Raşit Yakalı, bu yılın ilk sergisinin turizm karikatürleri olduğunu söyledi.
 
Serginin açılışına katılan yarışmanın jüri üyelerinden Fehmi Köfteoğlu da böyle bir etkinliğin düzenlenmesi ve eserlerin sergilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 
 
Serginin açılışında bir de küçükm bir Arp konseri verildi
 
 
Açılışa, Uluslararası Turizm Karikatürleri’nin bu yıl 8’ncisinde dereceye giren karikatürler eserlerinden birinin sahibi olan Beşir Geroğlu da katıldı.
 
Uluslararası Karikatürcü Birlikleri Federasyonu (FECO) tarafından tescilli olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ilki 2009 yılında gerçekleştirildi. Yarışma, her yıl bir ana tema ile gerçekleştiriliyor.
 
 
Bu yıl 8’ncisi gerçekleştirilen yarışmanın ene teması “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” idi.
 
Yarışmaya 63 ülkeden 475 çizer 920 esen gelmiş, bunlardan finale kalan 240’ı bir kitapta toplandı.
 
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri  20 Mayıs 2017, Four Points by Sheraton Dudullu İstanbul’da düzenlenen törele verilmişti.
 
Yarışmanın ana sponsorluğunu Er yapı üstlenmiş.
 
Sergi Karikatürcüler Derneği'nin İstanbul Şişhane'de Kasımpaşa Staduyumu yanındaki Karikatür ve Mizah Müzesi'nde devam ediyor. Sergi 30 Ekim'e kadar açık olacak

07-10-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar