21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
YUNANİSTAN'DA KONAKLAMA VERGİSİNE İTİRAZ EDİLİYOR
Sektör, 2018'de uygulamaya girecek konaklama vergisinin fiyat artışı ve istihdaml düşüşüne neden olacağı, Yunanistan'ın rektabet gücünü azaltacağını söylüyor.
Yunanistan’da hükümetin kemer sıkma politikası kapsamında aldığı kararla 2018’de uygulamaya koyacağı konaklama vergisine sektörden gelen itirazlar artıyor.
 
Yunanistan’daki konaklama sektörü temselcileri konaklama vergisinden yılda 84 milyon Avro gelir elde edilmesi beklenirken bunun 340 milyon Avroluk kayba neden olacağı savunuyor.
 
Uygulamaya konacak konaklama vergisi, tesis türüne göre oda başına 50 Cent ile 4 Avro arasında değişiyor.
 
Yunanistan Otelciler Birliği Başkanı Yorgos Tsakiris, konuyla ilgili olarak Grant Thornton adlı kuruluşa yaptırdıkları araştırma sonuçlarını açıklarken, “ Bu verngi eiğer uygulanırsa buradan elde edilmesi beklenen gelirin dört katı kayıp meydana gelir” dedi.
 
Tsakiris, konaklama vergisinin gelir kaybı yanında istihdamı da olumsuz etkileyeceğini, 6 binin üzerinde çalışanın işsiz kalmasına neden olacağını söyledi.
 
 
Kısa adı SETE olan Yunanistan Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Yiannis Retsos da, konaklama verngisiin sektörde ek maliyetlere neden olacağı bunun da yükseltmek için çaba harcanan hizmet kalitesini oılumsuz etkileyeceğini, konaklama vergisi uygulamasının sektöre kısa ve uzun vadeli etikleri olacağını söyledi.
 

12-10-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar