21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TÜRSAB'A YENİ HACİZLER Mİ GELİYOR?
Hafta içinde bir bankanın başlattığı işlemler üzerine alacaklı diğer bankalar da vadesi geldiği halde ödenmeyen borç taksitleri için uyarı yazıları gönderdi...

 

Hafta içinde bir banka, kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin kurduğu çok sayıdaki şirketten biri olan TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Limited Şirketi'ne, 3 milyon 567 bin TL tutarındaki alacak nedeniyle İstanbul 14'üncü İcra Müdürlüğü aracılığıyla başlattığı haciz işlemine başka bankamların da başvurabileceği öğrenildi.
 
Aralarında Bankasya’nın da olduğu alacaklı bankalar, gönderdikleri yazılarda vadesi gelen borç taksidinin ödenmediği konusunda uyarıda bulundu.
 
Bank Asya : 300 bin TL ödenmedi
 
Bank Asya’dan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Hukuk Danışmanı’na gönderilen yazıda, kendilerine ulaşılamadığı belirtilerek10.09.2017 vadeli 655.803 TL tutarlı ilk taksidin 300.000 TL’lik bölümünün ödenmediği belirtiliyor.
 
Burganbank’taki rehin müze biletleri
 
Bu arada TÜRSAB’ın daha önce işlettiği müze girişleri ile ilgili biletlerin kredi karşılığı rehin edildiğine ilişkin yazışma da ortaya çıktı.
 
Başaran Ulusoy imzasıyla Burganbank Mecidiyeköy Şubesi’ne gönderilen 2 Ekim 2017 tarihli yazıda teminat olarak verilen müze giriş biletlerinin iade edilmesi isteniyor. 
 
İcra durduruldu, banka açıklama yapacak dediler ama..
 
Öte yandan hafta içinde yapılan icra takibi ile ilgili olarak TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün bir açıklama yaparak işlemde yanlışlık olduğunu, icranın durdurulduğunu, bankanın da açıklama yapacağını söylemişti.
 
Ancak sözkonusu dosyanın icrada halen açık olduğu öğrenildi. Bu arada bankadan da herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
Meslek kuruluşu mu holding mi
 
1974 ylılınrda 1618 sayılı yasa ile kurulmuş olan, seyahat acentelerinin meslek kuruluşu TÜRSAB Başaran Ulhusoy'un yönetimde olduğu dönede meslek kuruluşundan çıkartılarak bir holdinge dönüştürüldü.
 
FETÖ'cü  Bank Asya ile ortak şirket 
 
TÜRSAB ortaklığı ile kurulan şirketler arasında, melanet yuvası FETÖ ile ilgili iddianamede terör örgütünün mali  kaynağı olarak ifade edilen  bu nedenle de hükümetin el koyduğu Bank Asya'nın iştiraki Işık Sigorta ile ortak, Turins adıyla bir sigorta şirketi de kurulmuştu.
 
Daha sonra satılan şirkete  Bank Asya-Işık Sigorta  yöneticilerinden birine ortak kurulan  Turins'ten  pay verilmiş , ayrıca biri sigorta şirketinin genel müdürü yapılmıştı.
 
FETÖ'cü olarak bilinen bir kişi de  TÜRSAB'a mali danışman yapılmıştı
 
Meslek kuruluşunun adı verilerek ve birliğin olanakları aktarılarak kurulan şirketler hakkında üyeler istedikleri halde bilgi alamıyor.
 
İşte holdinge dönüştürülen TÜRSAB şirketleri
 
 
 
 
 
 

09-11-2017 09:12
İlgili Haberler

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar