21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
UZUNGÖL' Ü KURTARMA ÇALIŞMASI KAPSAMINDA 30 TESİS YIKILACAK
Son yıllarda Türkiye'nin birçok turizm merkezinde olduğu gibi plansız ve çarpık büyümenin sıkıntılarını yaşayan Uzungöl'ün kurtarılması için göl kenarında bulunan 30 tesis yıkılacak

 

 
Turizm bölgelerindeki çarpık yapılaşmanın en büyük örnek olan Trabzon'daki Uzungöl'deki günübirlik evlerin yıkımına başlanıyor.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "Arkadaşlarıma da söylüyorum. Değişik kentsel dönüşüm projeleri yapıyoruz ya. Bunların bir tanesini Ayder'e, bir tanesini de Uzungöl'e yapmamız lazım... Buralar çekim alanı. Bunu yaptığımız anda buralara gelip gidenlerin sayısı çok fazla olur" demişti.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, Uzungöl'deki panayır durumunun artık ortadan kalkmasını arzu ettiklerini belirterek Uzungöllülerin imarsız yaşamaktan bıktıklarını söyledi. Uzungöl'ün yapılan yeni imar çalışmaları ve yıkımların ardından dünyanın en güzel yeri olacağını kaydeden Akyüz, beldenin buna ihtiyacı olduğunu vurguladı. 
 

13-11-2017 08:12

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar