21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TÜRKİYE'DEKİ CİTTASLOWLAR RAKİPLERE ÖRNEK OLUYOR
Norveç'in Ulvik kentinde 9-12 Kasım'da yapılan Uluslararası Cittaslow Başkanlar Koordinasyon Toplantısı'nda Türkiye'den Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldı...

 

 
 
Norveç’in Ulvik  kentinde yapılan Cittaslow toplantısında Türkiye’deki uygulamalar konuşuldu.
 
2018 yılı stratejisi ve çalışmalarının kararlaştırıldığı toplantıda Türkiye’den Mudurnu’nun adaylık dosyası “olumlu” görüşle teslim alındı. Mudurnu önümüzdeki aylarda Türkiye Cittaslow ailesinin 15. Üyesi olacak.
 
 
Toplantıya Türkiye adına katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin bu konudaki öncülüğü tüm başkanların  takdirini  topladı, bu da bize büyük gurur yaşattı” dedi.
 
Tunç Soyer, Türkiye’den 14, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 3 Cittaslow’un imzalayarak taahhüt altına aldıkları belgenin, 30 ülkede 238 Cittaslow’a tavsiye edileceğini söyledi.
 
Türkiye Cittaslowları, Birleşmiş Milletlerin 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesi amacıyla koyduğu 17 hedefi yol haritası olarak kabul etti. Her cittaslow, yıllık ilerleme raporları hazırlayarak Birleşmiş Milletlere sunacak. Böylece tüm dünyaya, küresel sorunlara yerelde nasıl başarılı çözümler üretilebildiği gösterilmiş olacak.
 

14-11-2017 10:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar