21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
SPOR TURİZMİNDE KRİZ AŞILIYOR
Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, futbol kamp sayısının yeniden 2 binli rakamlara çıkmasını beklediklerini söyledi.

 

 
 
Antalya'da turizm sezonunun 12 aya yayılması ve kış aylarında da otellerin açık kalmasında önemli rol oynayan spor turizminin iki yıldır yaşadığı krizi yavaş yavaş aşmaya başladığı belirtiliyor
 
Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, kamp döneminde Antalya'da futbol kamp sayısının yeniden 2 binli rakamlara çıkmasını beklediklerini söyledi.
 
Festivallere verilen teşvik gibi yapılacak spor turnuvalarına ve yeni tesislere de teşvik verilmesi gerektiğini belirten Yaşacan, "Teniste, golfte olduğu gibi futbolda da dünyadaki büyük takımların katılacağı ödüllü turnuvalar düzenlenmeli" dedi.
 
Antalya'da kış sezonunda doping etkisi yapan spor turizminde krizinr aşılmaya başladığını belirten Yaşacan, kamp sayısının 2 bin 500, gelirin 100 milyon Avro'ya çıkartılmasının hedeflenmesi gerektiğini söyledi.
 
 
Antalya'da yıllar önce ilkel koşullarda kısıtlı bir şekilde başlayan spor kamplarının, yaz aylarına sıkışmış turizmin kış dönemindeki kurtuluş reçetelerinin başında geldiğini söyleyen Yaşacan, Turizmin 12 aya yayılması ve kış sezonunda otellerin açık kalması için Antalya'nın elindeki en önemli kozlardan biri olan spor turizminde bu yıl, 2014’te 2. 500 takım ve 100 milyon gelir ile ulaşılan rakamın 2018’de yeniden elde edilebileceğini bildirdi.
 
Antalya'da otellerin bünyesindeki 157 uluslararası standartta futbol sahası ise Avrupa'daki kamp yerlerinin başında geldiğine işaret eden Yaşacan, 2015'te Rusya'da yaşanan devalüasyon, 2016'da ise uçak krizi ve siyasi gerilimler nedeniyle dabe alan ve kamp sayısının 200-300'e kadar gerilediğini anımsatarak 2018’de bu alanda önemi gelişmeler yaşanacağını söyledi.
 

14-11-2017 10:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar