19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
KONUŞANA BAK: TEZ TOUR SAHİBİ TÜRK TUR OPERATÖRLERİNİ SUÇLUYOR
'Türk tur operatörleri Rusya'yı bir ucuz seyahat pazarına dönüştürdü.Türk tur operatörleri kriz döneminde Rus şirketleri olarak tanındı ancak tarzları değişmedi ve pazarı domine etmeye devam ettiler

 

İki yıl önce iflas erteleme talebi üzerine hakkında işlemler devam eden, bu arada hileli iflas iddialarıyla gündeme gelen Tez Tour’un, başkalarına laf etmek yerine; çalışanlara, otel, tedarikçi ve bankalara olan borçlarını ödemesi istendi.
 
 
Türkiye’deki faaliyetlerini iki yıl önce şirket ve marka adı üzerinden yaptığı oyunlar ile iflas erteleme talebinde bulunduktan yıllar sonra ortaya çıkan Tez Tour, sahiplerinden Alexander Sinigibsky, Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerini suçladı.
 
Rusya’daki Türk kökenli tur operatörleriyle rekabet edemeyen Tez Tour sahiplerinden Alexander Sinigibsky, basına yaptığı açıklamalarda, Türk tur operatörleri için ağır ve tartışılacak sözler kullandı.
 
Şirketinin faaliyetleri ile ilgili yaptığı açıklamalar üzerine gazetecilerin Türkiye ile ilişkiler konusunda sorusu üzerine şunları söyledi:
Malesef Rusya seyahat pazarı, Türk tur operatörleri tarafından kontrol ediliyor. Bunlar kalite ve karlılığa değil sadece sayıya önem veren bir iş modeline sahip. 
 
Türkiye ile Rusya arasında kriz yaşandığı dönemde, bahsettiğim bu tur operatörleri Rus şirketleri olarak tanındı ancak tarzları değişmedi ve pazarı domine etmeye devam ettiler. Türk tur operatörleri Rusya'yı bir ucuz seyahat pazarına dönüştürdü. Biz bu tarza başından beri karşıyız ama tek başımıza bunu değiştiremeyiz.
 
Bu açıklamaları üzerine görüştüğümüz bir otel sahibi başkalarına laf etmek yerine önce borçlarını ödesin dedi.
Konuyla ilgili olarak Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinin değerlendirmesini almak için aradığımızda bu aşamada konuşmak istemediklerini söyledi.
 
İLGİLİ HABER http://www.turizmgazetesi.com/news.aspx?id=84930
 

04-12-2017 12:48

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar