23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
LYKİA WORLD, SİLKAR ELİYLE YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR
Atilla Silahtaroğlu turizmgazetesi. com'a yaptığı açıklamada ," 3 yıllık bir aradan sonra kaldığımız yerden Silahtaroğlu ailesi olarak yeniden 'turizme merhaba' diyoruz' dedi.

 

Üç yıl önce iflas erteleme yoluna giderken  Manavgat'taki tesisi kiraya verdiği kişilerle anlaşmazlık üzerine mahkemelik olunca icra yoluyla tesisine dönen Silahtaroğlu  ailesi tesisi yeniden eski günlerine kavuşturmak için harekete geçti.
 
Aile tesisini icra yoluyla geri aldı. (Soldan sağa)  Zeynep Silahtaroğlu, Burhan Silahtaroğlu, Atilla Silahtaroğlu 
 
 
Kira ödenmemesi ile başlayıp her gün yeni bir boyut kazanan taraflar arasındaki polisiye vakalara kadar uzanan anlaşmazlıklardan sonra tesisini devralan Silahtaroğlu ailesi adına turizmgazetesi.com’a açıklama yapan Atilla Silahtaroğlu şunları söyledi:
 
"Yeni projelerle kaldığımız yerden  yola devam"
 
“Çok tatsız ve kötü olaylar yaşandı. Bunları geride bırakıp geleceğe bakıyoruz. Bu tesis dünyada ilklerden olan bir sahaya sahiptir. 
 
Golf sahamız 2.5 kilometre sahili olan Türkiye'nin en iyi golf sahalarından birisidir. 3 yıllık bir aradan sonra kaldığımız yerden Silahtaroğlu ailesi olarak yeniden 'turizme merhaba' diyoruz. 
Silkar Grubu 35 yıldır turizmin içinde olan bir grup. Bizim kültürümüz kolay kolay yıkılmaz.  Yeni projelerimizle kaldığımız yerden devam edeceğiz. 
 
Bu kültürün yaratıcısı değerli babam Burhan Silahtaroğlu'dur. Biz ondan öğrendik." 
 
 
Lykia Links Golf Turnuvası
 
Tesisi deveraldıktan sonra tesiste ilk etkinliği düzenlediklerini de söyleyen Silantaroğlu, ’25 Kasım’da bu yıl ilki düzenlenen Lykia Links Golf Turnuvası gerçekleştirildi.
 
Bir günlük turnuvaya amatör 100 golfçü ve seyahat acenteleri sahip ve yöneticileri katıldı’dedi.
 
Lykia World’te ne olmuştu
 
Burhan Silahtaroğlu’nun 1980’lerde kurduğu ve ‘Lykia’ adıyla otelcilikte hızla büyüyen Silkar Turizm’in üç yıl önce  mali güçlük içine düşmesi tesis sahipleri iflas erteleme talebinde bulundu.
 
İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, Silkar Turizm ve Yatırım İşletmeleri A.Ş ve Saptaş Planlama Organizasyon Paz. A.Ş bir yıl süre ile iflas erteleme aldı ve kayyum atadı.
 
Lykia World iflas öncesinde Club Med tarafından işletiliyordu. Ancak Club Med yatırımcıdan istediği yenilemeler yapılmadığı için tesisi bırakmıştı.
 
Tesis için İflas erteleme talebinde bulunma sürecinde Lykia Wold Golf'ü işletmeleri için Rusya'daki Fresh Tur'un sahibi Halil Korkmaz ve daha önce Ela Quality Resort'te genel müdürlük yapan Vadi Karatopraklı'nın şirketi Harman HV'ye alt kiracı olarak kiralamıştı.
 
Daha sonra taraflar arasında çıkan anlaşmazlıklar üzerine Silkar ile HV sahipleri birbirlerine saldırılar düzenlemesine kadar uzanan olaylar yaşandı.  
 
Bu arada Halil Korkmaz ve Vadi Karatopraklı'nın şirketi HV şirketi tesisi işletmeye devam ediyordu.
 

04-12-2017 12:35

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar