19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
KAYAK MERKEZLERİNE YILBAŞI VE SONRASI REZERVASYONLAR İYİ GİDİYOR
Kayak merkezlerindeki oteller , sezona yönelik rezervasyonlardaki artıştan memnun. 'Uludağ'daki otellerin yılbaşı için şimdiden dolduğu belirtiliyor. Fiyatlar da geçen yıla göre yüzde 20 arttı
 
 
Aralarında, Erciyes, Palandöken, Ilgaz , Kartalkaya ve Uludağ’ın da olduğu kayak merkezleri  sezona umutlu giriyor
Kayak merkezlerine yönelik rezervasyonlardaki artışın yılbaşı tatilinin hafta sonuyla birleşerek 3 gün olmasının da talep artışında etkili oldu.
 
Uludağ’da kış sezonunun Aralık'ın 20-25’inde açılıp Mart'ta kapandığını belirten otelciler bölgenin yılın ancak üç aylık döneminde iş yaptığını söyledi.
 
Uludağ yerli müşteriler yanında yurtdışından da Rus’ların yanı sıra Ortadoğu ve  Arap ülkelerinden de turist geliyor.
 
Fiyatlar arttı
 
Uludağ gibi diğer kayak merkezlerinde de yılbaşı ve sonrası için rezervasyonların iyi gittiği, fiyatların da geçen yıla göre yüzde 20’ye kadar arttığı belirtiliyor.
 
Uludağ, Kartalkaya ve Erciyes kayak merkezlerindeki otelciler  geçen haftada ilk müşterilerini aldıklarını söyledi.
Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Mehmet Beceren, Uludağ'ın bu yıl eski günlerdeki gibi yüzde 100 doluluğa ulaşacağını dile getirdi. Otellerin yüksek enflasyon karşısında yüzde 20'lik bir fiyat artışı ile tarife düzeltmesi yaptığını belirten Beceren, " Bu yıl hareketlilik iyi gidiyor. Bu yıl rezervasyonlarda geçen yıla göre yüzde 35 oranında bir artış yakaladık. “
 
Her bölgeye talep var
R
Tatilsepeti Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da , özellikle Uludağ bu yıl çok popüler olduğunu onu Kartalkaya ve Palandöken'deki kayak merkezlerinin takip ettiğini aktardı. 
 
Pronto Tour’dan Ali Onaran son yılların gözdesi Bulgaristan'da bu yıl geçen seneye göre yüzde 30 artış yaşadıklarını bildirdi. 
Onaran, fiyatlarda hem yurt içinde hem de yurt dışında talep ve kur artışından kaynaklı yüzde 15-20 oranında bir zam olduğunu aktardı. Onaran, "Hafta sonlan için bizim kaçamak dediğimiz konaklama türlerinde ciddi artış var. Kayak merkezleri de bu ilgiden nasibini alıyor. Özellikle bu yurt dışı pazarında çok belirgin bir hal aldı" dedi. 
 

05-12-2017 12:15

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar