19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ANTALYA'DA 49 İŞLETME BEYAZ BAYRAK ALMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ
Antalya'da temizlik ve hijyen olmak üzere gıda mevzuatındaki kuralları yerine getiren 49 işletmeye beyaz bayrak verildi.

 Antalya Valiliği'nin 'Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği Ödülü' 2006 yılından beri Türkiye'de Antalya'da uygulanıyor.

Oteller, restoranlar, kafeteryalar, lokantalar, pastaneler Beyaz Bayrak Ödülü kapsamında tutuluyor,Bu sistem otellere işletmelere yüzde 25'in üzerinde ek maliyet getiriyor.

 Aska Lara Hotel Genel Müdürü Mahir Gümüş, Bir konaklama işletmesi için olmazsa olmaz şeylerden birinin gıda güvenliği olduğunu vurgulayanyemek sunumlarında sadece lezzet ve görselin dışında gıda güvenliğinin de hayati derecede önem taşıdığını ,günde yaklaşık 2 bin 500 kişiye yemek hazırlandığını, sıcak ve soğuk farklı ünitelerde sunumlar yapıldığını belirten Gümüş, "Bunların üretiminden saklanmasına, büfede sunumlarına kadar tüm alanlarda güvenli şekilde işlemleri yürütmemiz için bir yapıya ihtiyaç var. Bu yapıyı da kesin çizgilerle sağlayabilen bir sistem olan beyaz bayrak, ürünün tedariğinden sunumuna kadar tüm aşamaları kontrol edebiliyor" dedi.

  Aska Lara Hotel Yönetim Sistemleri ve Kalite Müdürü Canan Ozan Bıyık, 2014 yılında beyaz bayrak ödülünü almaya hak kazandıklarını belirterek, 6 ayda bir denetimler yapıldığını ve kriterler sağlanmadığı takdirde ödülün geri alındı ''dedi.


06-12-2017 12:09

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar