19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"KUDÜS KARARI ORTADOĞU'YU YENİDEN ATEŞE ATMAKTIR"
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, twitter hesabından ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığı yönündeki açıklamasına sert tepki gösterdi....

 

 
Amerika Cumhurbaşkanı Donald Trupmp’un  Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığına ilişkin açıklamasına Türkiye’den ve dünyanın her yerinden tepkiler yüseliyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da konuyla ilgili olarak Twitter hesbabından yaptığı açıklamada ABD Başkanı’nın bu açıklamasının Ortadoğu’yu tekrar ateşe atma girişimi olduğunu söyledi
 
Bakan Kurtulmuş’un açıklaması şöyle: 
 
“ABD Başkanı’nın bu sorumsuz açıklaması Ortadoğu’yu tekrar ateşe atma girişimidir. Neredeyse tüm kabinesi istifa eden ve senato karşısında hesap veren bir liderin, kan ve savaş üzerinden iktidarını kurtarma çabasından başka birşey değildir. 
 
Eminim ki, Trump, bu sorumsuzca kararı için de ABD halkına ayrıca hesap verecektir. Bu rezilce kararı şiddetle kınıyorum
 
Filistin’in özgürlüğünden ve Bağımsız Filistin Devleti’nden asla taviz vermeyeceğiz. Kudüs, tüm halkların, tüm dinlerin ve özgür Filistin Devleti’nin başkenti olarak kalmaya devam edecektir.
 
Demokrasiye, özgürlüğe, eşitliğe ve adalete değer veren tüm ülkeleri, Trump’ın bu sorumsuz açıklamasını protestoya ve mazlum Filistin halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.
 
ABD’nin yetkili kurumlarını da, ülkelerinin kurucu değerlerini ayaklar altına alan bu sorumsuzca açıklamanın karşısında olmaya davet ediyoruz."
 

07-12-2017 08:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar