21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
VALİ'NİN TALİMATIYLA HELAL TURİZM DERNEĞİ KURULUYOR
MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, "Helal turizmin stratejik olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, 'Vali Bey'in talimatı ile " Uluslararası Helal Turizm Derneği'ni kuruyoruz' dedi

 

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil sanayici ve İşadamları Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlediği ‘’Türkiye’de Turizm Trendleri’’ konulu toplantıda helal turizm konuşuldu.
 
MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından düzenlenen "Türkiye’de Turizm Trendleri" ana başlıklı "Türkiye İstişare Toplantısı’’ Akdeniz Üniversitesi’nde yapıldı. Konuşmacılar, “helal turizm”in hızla sektör tarafından kabul gördüğünü savunarak ‘’helal turizm’’ konusunda planlamaların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, Türkiye'nin helal turizm sektörüne liderlik yapabilecek güce ve donanıma sahip olduğunu savunarak bu alanda tanıtım ve planlama çalışmalarına zaman geçirmeden başlanması gerektiğini söyledi.
 
MÜSİAD Antalya Şubesi olarak "helal turizm" raporlar hazırlandığını belirten Kalken; " Bu minvalde, Vali Bey’in talimatı ile "helal turizm" sektörünü canlandırmak için Uluslararası Helal Turizm Derneği’ni kuruyoruz” dedi.
 

24-12-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
İZZETTİNYURTSEVER
27-12-2017 08:02
HELAL DERNEKLERİ SADECE TURİZMLE SINIRLANDIRILMAMALI
Vali beyin talimatı ile HELAL TURİZM DERNEĞİ kuruluyor.. O Halde; HELAL SEYAHAT ACENTACILAR DERNEĞİ HELAL OTELCİLER DERNEĞİ de kurulsun.. Tabii ki Helal sadece Turizm ve Otelcilik Sektörü ile sınırlanamaz.Tüm sektörlerde helal ile haram tıpkı toplumlar gibi ayrıştırılmalıdır. :) Mesela benim kurulmasını önerdiğim helal dernekleri şunlardır; HELAL KUYUMCULAR DERNEĞİ HELAL EMLAKÇILAR DERNEĞİ HELAL HAYIR VE YARDIM DERNEĞİ HELAL PARA VE FİNANS DERNEĞİ HELAL DENİZ ÜRÜNLERİ DERNEĞİ HELAL KESİM DERNEĞİ HELAL EĞİTİM VE YAŞAM DERNEĞİ HELAL SPORLAR DERNEĞİ
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar