23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TÜRKİYE BU YIL 54 ÜLKEDE 99 TURİZM FUARINA KATILACAK
Aralarında, ITB, WTM, MITT, Utrecht ve FİTUR'un da olduğu 6 büyük fuarın da içinde olduğu 99 fuara katılacak...
 
 
Türkiye bu yıl  54 ülkede, 6'sı büyük 69'u kamu özel sektör işbirliği ile 24'u yurtdışı temsilciliklerİ ARACILIĞIYLA  toplam 99 turizm ihtisas fuarığna katılacak.
 
Konuyla ilgili olarak Kültür ve Turizm bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle deniyor:
“Yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına Bakanlığımızca kamu/özel sektör işbirliği ve yurtdışı temsilciliklerimiz aracılığıyla katılım sağlanacak. Bu kapsamda, 2018 yılında Bakanlığımızca kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurtdışı temsilciliğimiz aracılığıyla, 6'sı büyük olmak üzere toplam 99 turizm ihtisas fuarına katılım sağlanacaktır.”
 
Yurtdışında katılınacak turizm fuarları listesi için tıklayın.http://www.tanitma.gov.tr/TR,191783/2018-fuar-takvimi.html
 

08-01-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
SerdarÇelenk-İZROBşk.Vekili
09-01-2018 06:54
Fuarda Tanıtımı Kim Yapacak ?
Fuara katılmak güzel de, fuarı broşür dağıtılacak yer olarak algılamak yanlış. Fuarlara gidenler bilir, çıkıştaki çöp konteynerleri bu broşürlerle dolar. İZRO Başkan vekili iken üç yıl bunun için mücadele verdim. Bakanlığa bir türlü anlatamadım. Fuarda tanıtımı rehberler yapmalı ! İki nedenden dolayı. Birincisi otuzun üzerinde dile tartışma seviyesinde hakimler, yani mükemmel konuşur ve yazarlar. Ama daha önemlisi ise hem turizmi bilirler, hem de ülkemizi tanırlar. Sorulacak sorulara cevap verebilirler. Bakanlığın uygulaması ise şu ; Ya kendi lisan bilmeyen elemanlarını götürürler, Genellikle gidilen şehirden lisan bilen Türk çocuklarını alırlar. Güzel de bu çocuklar ne turizm bilirler, ne de Türkiyeyi. Olsun yabancı dili konuşabiliyorlar ya. Mış gibi yapmak ruhumuza işlemiş. Göstermelik işlerle para ve zamanımızı harcıyoruz. 2014 yılında 4 kişilik bir ekiple, Berlin ITB de böyle bir çalışma yapma fırsatımız oldu. Farkı bakanlık yetkilileri de gördü. Ama ondan sonra söz vermelerine karşın aynı tas aynı hamam. Türkiyede her rehber böyle bir görevi ücretsiz ve mükemmel olarak yapmaya hazırdır.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar