23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TURİZM TARİHİ BULUŞMALARININ İLKİ İSTANBUL'DA BAŞLIYOR
Türkiye Turizm Tarihi Platformu tarafından düzenlenen Türkiye Turizm Tarihi Konuşmaları'nın ilki , 27 Ocak 2017'de, İstanbul'da Taksim Ramada'da yapılacak

 

 
 
Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak başkanlığında, Anadolu Üniversitesi, Tarih Vakfı ve Ekin Grubu işbirliğiyle başlayan Türkiye Turizm Tarihi Araştırması yeni bir platforma taşındı.
 
Çalışma kapsamında her ay bir tematik konuda buluşmalar gerçekleştirecek.
 
Türkiye Turizm Tarihi buluşmalarının ilki ilki 27 Ocak'ta “Türkiye’de Özel Havayolu Taşımacılığı” ile ilgili olacak. Konuşmacı da Tailwind Havayolları Genel Müdürü Safi Ergin.
 
Konuya katkıda bulunacak sektör temsilcilerinin de davetli olduğu konuşmalar dizisi, 2012 yılında başlayan ve 500’ün üzerinde kaynak kişi ile  yapılan “sözlü tarih” kaydı ile şimdiden dev bir arşive sahip olan Türkiye Turizm Tarihi Araştırmaları’nın bir parçası olarak planlandı.
 
Konuşmalar “sözlü tarih” çalışmalarının devamı olarak kayda alınacak ve hem basılı, hem de internet ortamında araştırmalara açılacak.
 
 
Türkiye Turizm Tarihi Platformu nedir?
 
2012 yılında Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak başkanlığında, Anadolu Üniversitesi, Tarih Vakfı ve Ekin Grubu işbirliğiyle başlayan Türkiye Turizm Tarihi Araştırması, yeni bir aşamaya ulaştı.
 
Proje kapsamında (www.turkiyeturizmtarihi.org) 2012-2105 yılları arasında 500’ün üzerinde kaynak kişi ile sözlü tarih görüşmeleri yapılmış ve tüm görüşmeler deşifre edilip 7700 sayfa ve 8 ciltlik kitapta toplanmıştı.
 
20 Kasım 2017’de İstanbul’da yapılan toplantıda kitapların basımı ile ilgili gelinen son durum değerlendirildi ve çalışmalara yeni projelerle Türkiye Turizm Tarihi Platformu adı altında devam kararı alındı. Toplantıda iki yeni projenin 2018’de başlaması kararlaştırıldı. Projelerden biri Türkiye Turizm Tarihi Konuşmaları’nın başlatılması, diğeri de Türkiye Turizm Tarihi Portalı’nın kurulması.
 
Çalışmalar Prof. Dr. Nazmi Kozak başkanlığında oluşturulan yeni Danışma ve İcra Kurulları denetiminde yürütülecek.
 

09-01-2018 12:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar