23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ALMANYA'DA AİLELERİN TERCİHİ YENİDEN TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR
Aralarında TUI'nin de olduğu Almanya'daki tur operatörleri, ailelerin 2018 yılı tatili için yeniden Türkiye'ye tercih etmeye başladığını söyledi

 

Türkiye’nin 2017’de ciddi sıkıntı yaşadığı Almanya pazarında sevindirici gelişmeler yaşanıyor.
 
Tur operatörleri erken rezervasyon satışlarında geçen yıla göre yüzde 40’lara varan artışlar olduğunu söyledi.
 
Almanya pazarında Türkiye’ye yönelik talep artışında ailelerin önemli rol oynadığı belirtiliyor.
 
Türkiye’ye yönelik erken rezervasyon satışlarını değerlendiren tur operatörleri ailelerin Türkiye’ye tercih ettiğini belirtiyor.
 
TUI, Türkiye’ye yönelik talepteki artış üzerine yaz programına değiştirerek uçak kapasitesini artırdı.
 
TUI’den yapılan açıklamada Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya'ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı ifade edilerek, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Nümberg, Münih ve Stuttgart kentlerinden Türkiye'ye daha fazla sefer düzenleneceği belirtiliyor.
 
Bentour CEO'su Deniz Uğur da Alman ailelerin yeniden Türkiye rezervasyonu yapmaya başladığını söyledi.
 
Almanya’da Türkiye’ye yönelik talepteki artış Almanya’da yayınlanan fvw dergisinin yaptığı araştırmaya katılan sektör temsilcilerinin açıklamalarında da görülüyor.
 
Alltours CEO'su Markus Daldrup, Schauinsland Reisen CEO'sı Gerald Kassner, Tunus ve Türkiye'nin ise toparlanmaya devam edeceği öngörüyor.
 
Körfez en büyük iki ekonomisi Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri artık otellerde konaklama yapan turistlerde yüzde 5 vergi alacak.
 

11-01-2018 10:03

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Hamburglu
12-01-2018 17:57
ALMANYADAN TÜRKIYEYE DÖNÜS
AB Ülkeleri ve Almanya Tur Operatörlerinin,bugünkü durumda zenginliklerinde Türkiyenin de payi vardir.20-30 Senedir Türk Turizminden cok gelir sagladilar.Türkiyeyi unutmalari söz konusu olmaz.Türkiyeye Rezervasyonlarinda yükselme memnuniyet vericidir.Fakat Fiatlar suan ucuz degil Indirimli Tarifelerde bir hareketlilik görülmüyor.Fiatlarin inmesi gerekir. Cünkü Otellerle mukaveleler cok ucuz yapildi.Turizm Pastasinin yarisindan fazlasini yiyen taraf onlar.OTELLERE soruyorum.ALMANYA dan yapmis oldugum Rezervasyonumu 3-5 gün sonra veyahut 30 gün evveline kadar yaptigim iptallerde %20-25-30 bir kaybim oluyor.Tur Operatörleri bu ücreti rezervasyon yapanlardan aliyor.Türkiyedeki OTELLERIN % kacina iptal ucreti ödüyor.Benim arastirmalarima göre hic birine ödeme mödeme yok.Mukavelede böyle bir sey söz konusu degil.OTELLER BU VERDIGIM BILGILER Üzerinde düsünün.KARAR VERIN.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar