19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'ERKEN REZERVASYON ARTIYOR FİYATLARA DA YÜKSELECEK'
Dünya turizmindeki % 7'lik büyümenin temelini yüzde 8.5 büyüyen Avrupa pazarının oluşturduğunu belirten AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, 2017 fiyatlarının sürdürülebilir olmadığını durumun bu yıl değişmeye başlayacağını söyledi

 

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı, başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarlarında yüzde 20-25'lerden başlayıp yüzde 70-80'lere varan erken rezervasyon artışları olduğunu, bunun fiyatlara da yansıyacağını söyledi.
 
2017'nin özellikle Rusya pazarının damgasını vurduğu bir yıl olduğunu belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı Antalya'da 3.8 milyon, Türkiye'de ise 4.7 milyon Rus turist sayısının tarihindeki en yüksek rakamlara ulaştığını açıkladı. 
 
AKTOB’un aylık yemekli toplantısında konuşan Dr. Yağcı şunları söyledi:
 
Türkiye turizminde hiçbir kriz bir yıldan fazla sürmemiştir. Antalya'da da Rusya'nın çok hızlı pazara geri dönmesiyle 10 milyon rakamına ulaştık. 2017'de yaklaşık yüzde 56'lık büyümeyle 10 milyon turist sayısını aştık. 
 
Bu Antalya için 2016 gibi hiç hatırlamak istemediğimiz bir yıldan sonra sevindirici bir gelişme. Rusya pazarının güçlü bir şekilde geri dönüşü bu büyümenin temelini oluşturdu." 
 
Talep artışı fiyatlara da yansıyacak
 
Geçen yıl sayısal anlamda çok ciddi bir başarı yakalandığını ama fiyatlarda istenilen noktaya ulaşılamadığını işaret eden Yağcı, şöyle konuştu: "2018'de neye ihtiyacımız var? Rusya pazarı çok iyi gidiyor. 2018'de mutlaka öncelikli yapmamız gerekenlerden biri fiyatlarımızı iyileştirmeye gitmemiz lazım. Çünkü Rusya'daki ciddi rakamın temelinde fiyat indirimleri de geliyor. Fiyatlar konusunda biraz daha dikkatli olmalıyız. Hızlı bir şekilde artıramayız ama yavaş yavaş artırma noktasına gelmemiz lazım. Otellerin kendi arasında haksız rekabete ve operatörlerin de otellere verdiği indirim oranlarına bağlı kalarak iki tarafta mağduriyet oluşmayacak şekilde artırımlar yapılmalıdır. Çünkü 2017 fiyatlarımız sürdürülebilir bir noktada değil."
 
Erken rezervasyonlarda artış sürüyor
 
2018 yılı erken rezervasyon dönemiyle ilgili ilk rezervasyonların yapılmaya başlandığını belirterek, ilk verileri de paylaşan AKTOB Başkanı Yağcı, Almanya başta olmak üzere Avrupa pazarlarında yüzde 20- 25'lerden başlayıp yüzde 70-80'lere varan erken rezervasyon artışları olduğunu açıkladı. 
 

16-01-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar