19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
YUNANİSTAN'IN KUMARHANE DÜZENLEMESİNE TEPKİ VAR
Kumarhanelerin olduğu bölgelerden Santorini ve Mykonos'ta sektör temsilcileri ve yerel halk yapılmak istenen değişikliklerin bölgeye ve sektöre yararı olmayacağını belirterek bu konuda referanduma gidilmesini istedi

 

 
 
Yunanistan’da hükümetin kumarhaneler ile ilgili yapmak istediği değişikliklere tepki var.
 
Yapılmak istenen değişikliklere yönelik çeşitli konularda gösterilen tepkilerin başında hukuksal alandaki düzenlemelerin kargaşaya neden olacağı belirtilerek tepki gösteriliyor.
 
Thira Belediye Meclisi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada düzenlemelerde konuya yalnız vergi elde edilmesi açısından değil bölgelerin durumu turizmdeki yeri ve sosyal yapının da dikkate alınması gerektiği belirtilerek, yapılacak düzenlemelerin geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratmaması gerektiği konusunda uyarı yapılıyor.
 
Adanın Belediye Meclisi, kumarhanelern ile ilgili yapılmak istenen değişiklikler konusunda halkın görüşünün alınması için referanduma gidilmesini istedi.
 
 
Santorini ve Mykonos’taki sektör temsilcileri ve yerel halk da bB:aşbakan Alexis Çipsar’a gönderdikleri mektupta yapılmak istenen düzenlelerde yer alan yeni kumarhene açılmasına karşı olduklarını söyledi.
 
Mykonos Belediye Başkanı Konstantinos Koukas adanın kumarhaneden önce çok daha acil sorunları olduğunu belirterek, "Mykonos yeni kumarhaneye gerek yoktur. Adanın okul, hastane, altyapı yatırımları ve devletin vermesi gereken diğer hizmetlere daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
Hükümetin kumarhaneler ile ilgili yapmak istediği düzenlemelere gelen tepkiler üzerine Ekonomi Bakanı Euclid Tsakalotos bir açıklama yaparak düzenlemelerin kumarhanelerden daha çok vergi alınmasına yönelik olduğunu, Mykonos ve Santorini’de kumarhane lisans sürelerinin Ekim Mart aylarını kapsayan dönem için, mevsimlik olacağını söyledi.
 

17-01-2018 10:04

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar