19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ANEX'İN AZUR AİR'İ 21 MARTTAN SONRA RUSYA'DAN UÇAMAYABİLİR
Rusya'daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex'in havayolu şirketi Azur Air'in uçuşları 20 marttan sonrası için riske girdi. Azur Air uçamazsa yolcuların taşınmasında sorun yaşanır.

 

 
Rusya Sivil Havacılık Müdürlüğü (Rosaviatsia) 2 Şubat’ta 
 
Azur Air’e gönderdiği yazıda uçaklarda ciddi eksiklikler ve işletme sorunları saptandığı belirtilerek bu sorunların çözümü için 20 marta kadar süre verdi. 20 Marta kadar sorunlar çözülemezse uçuşlar durdurulacak
 
Konuyla ilgili olarak gelişmeler Rusya’da web siteleri ve gazetelerde geniş biçimde yer alıyor.
 
Zorunlu iniş yaptı
 
Haberlerde 31 Ocak günü,  Azur Hava Varadero Moskova'dan Küba’ya turist taşıyan bir uçağının kapasitesinin üzerinde yük alması nedeniyle içindeki 167 yolcu ile havada tehlike geçirdiği bunun üzerine Amerika Atlantic City’e acil iniş yaptığı belirtiliyor.
 
Sözkonusu uçuştaki sorunun uçağın uçacağı mesafe ve yük için gerekli olandan daha az yakıt ile uçmasından kaynaklandığı belirtiliyor.
 
Rus basını son dakika haberi olarak veriliyor
 
Aralarında http://m.favt.ru/novosti-novosti/?id=4111linkin de olduğu mecralarda konuyla ilgili haberlere geniş biçimde yer veriliyor.
 
Haberlerde Azur Havayolu’nun  Rusya'da sekizinci büyük charter firması olduğu belirtilerek şirketin sahibini  Türk tur operatörü
Anex Tur olduğuna işaret ediliyor.
 
Anex-Azur Air'in 20 uçağı var
 
Haberde  Rosaviatsiya’nın denetimlerde saptanan eksikliklerin  ciddi olduğu, bunların giderilmeden uçuşların olanaksız olacağı belirtilerek, sorunların çözülmemesi halinde Azur Air’in 21 Mart’ütan sonra uçamayacağı belirtiliyor.
Azur Air’in Sekiz uzun mesafe B-767s ve 12 orta kapasiteli B-737 ve B-757s olmak üzere 20 uçağı var.
 
Türkiye’ye nasıl yansır
 
Olayın Türkiye’ye nasıl yansıyabileceğine ilişkin görüştüğümüz Rusya’daki  tur operatörleri, Rusya Sivil Havacılık Müdürlüğü’nün saptayıp giderilmesini istediği sorunların verilen süre içinde giderilmesinin zor olduğunu, bu durumda Anex’in  rezervasyonunu aldığı Rus turistleri taşımak için alternatif uçuşlara yönelebileceği ancak bunun da sezona kadar yetişmesinin zor olacağını söyledi.
 
Bu saatten sonra alternatif bulmak zor 
 
Tur operatörleri Rosavitsia’nın Rusya’da havacılık sektörüne yönelik getirdiği yeni kurallar ve sıkılaştırdığı denetimler nedeniyle yeni uçak şirketi kurmanın eskisi gibi kolay olmadığını belirterek,  mevcut havayolu şirketlerinin uçak kapasitelerinin belirli olduğu havayolu şirketleri ile tur operatörleri anlaşmaların da imzalandığını anımsatarak bu saatten sonra yeni bir havayolu bulmanın ve mevcutlardan koltuk almanın zor olduğunu söylüyor.
 

02-02-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar