20.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"CORAL, FERİEN İLE RUSYA'DAKİ GİBİ ALMANYA'DA DA BÜYÜYECEK"
Almanya'da yayınlanan Fvw Dergisi'nin yönetici redaktörü Marliese Kalthoff, geldiği İstanbul'da Türkiye ile ilgili gözlemlerini aktarırken OTİ Holding'in konumu ve Coral Travel'in Almanya'daki durumuna dikkat çekiyor...

 

Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nin yönetici redaktörü Marliese Kalthoff, iki hafta önce İstanbul’daydı.
 
Katıldığı TYD toplantısı ve Emitt Fuarı’nda yaptığı görüşmeler ve edindiği izlenimleri Fvw’nin son sayısında Türkiye ile ilgili kapsamlı biçimde değerlendiren Kalthoff, Türkiye’nin turizmde iki ana pazarından biri iken geçen yıl ilk sıraya yükselen Rusya pazarında son yıllarda hızla büyüyen Coral Travel'in  Almanya’da da satın aldığı Ferien Touristik ile bu pazarda da iddialı olduğunu  yazdı.
 
Ferien Touristik ile Almanya atağı
 
OTİ Holding’in bünyesinde Rusya, Polonya ve diğer ülkelerde faaliyet gösteren tur operatörleri olduğunu belirten Kalthoff, “Son yıllarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen grubu OTİ Holding geçen yıl Düsseldorf’lu Ferien Touristik’i satın aldı. Bu satın almayla Coral Travel  Almanya pazarında da hızla büyümeye hazırlanıyor” diye yazdı.
 
Pazarda % 12 payı var
 
Yazısında OTİ’nin bünyesindeki tur operatörlerinin gönderdiği turistlerle Türkiye incoming pazarında yüzde 12 paya sahip olduğuna işaret eden Fvw Yönetici Redatrörü Kalthoff, katıldığı TYD yıllık değerlendirme toplantısı ve Emitt fuarında yaptığı görüşme ve edindiği izlenimleri aktarırken, Türkiye’nin geçen yıl siyasal nedenlerle Almanya’da sıkıntı yaşadığını, iki ülke dışişleri bakanlarını görüşmeleri ile ilişkilerin düzelmeye başladığını, bunun da turizme yansıdığını söylüyor.
 
Siyasal ilişkiler turizmi etkiledi
 
Otelcilerin Türkiye ile Almanya arasında siyasal alandaki ilişkilerin iyileşmesinden memnun olduklarını belirten Kalthoff, “Geçen yıl Türkiye ile Almanya arasında  yaşanan siyasal gerginliklerin turizme bu kadar yansımasının  çok az örneği var” diyor.
 
2018 Almanya'da Türkiye yılı olacak
 
Türkiye ve Almanya tarafındaki sektör temsilcilerinde ‘2018’in Almanya’da Türkiye yılı olacağı’na ilişkin beklentiye işaret eden Kalthoff, erken rezervasyonlardaki artışın bu beklentiyi desteklediğini söylüyor.
 
TUI eski yöneticisi Michael Frenzel’i de Türkiye ile ilgili izlenimlerinin olumlu olduğunu aktaran Kalthoff, Frenzel’in Almanya’da tur operatörleri ile görüşmelerinden Türkiye ile ilgili verdikleri bilgilerde 2018 yaz sezonuna yönelik satışlardaki yükseliş olduğuna, TUI satışlarında yüzde 70 oranında bir rezervasyon artışı kaydedildiğini öğrendiğini söylüyor.
 

06-02-2018 00:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar