19.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'AZUR'A SÜRE VERİLMEDİ BİLDİRİMDE BULUNULDU'
Rusya Sivil Havacılık Kurumu (Rosaviatsia)'nın Anex'in havayolu şirketi Azur Air'e süre vermediği, lisansının belirtilen tarihten itibaren iptal edildiğinin bildirildiği belirtiliyor.

 

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex Tour’un havayolu şirketi Azur Air’in uçuşları ile ilgili Rusya’da alınan karar geniş yankı buldu.
 
Anex ile  çalışan oteller kararın yaz sezonu için yapılmış kontratlara nasıl yansıyacağını kestirmeye çalışırken,  havayolları ve Rusya’daki tur operatörleri kararı farklı değerlendiriyor.
 
Bir havayolu yöneticisi turizmgazetesi’ndeki haberi okuduktan sonra,  Rosavitsia’nın Azur Air’e gönderdiği konuyla ilgili yazıya ulaştığını, yazıda Azur Air’e  saptanan eksikliklerin giderilmesi için süre verilmesi değil, bu eksiklikleri nedeniyle uçuş lisansının iptal edildiğinin bildirildiğini söyledi.
 
Konuyla ilgili olarak görüşlerini almak için ulaştığımız Rusya’daki Türk kökenli tur operatörleri, kararın çok ciddi olduğunu ama bununla ilgili yorum yapmak, değerlendirmede bulunmak istemediklerini söyledi.
 
Rusya Sivil Havacılık Kurumu ‘Rosavitsia) 2 Şubat’ta Azur Air’e gönderdiği yazıda, şirketin uçakları ve işletmesinde yapılan denetimlerde birçok eksiklik ve sorun saptandığı, bu durumda şirketin uçuş yapmasına izin verilmeyeceği, şirkete verilmiş olan uçuş lisansının süresinin 20 martta dolduğu bu tarihten sonra uçuş yapamayacağı bildiriliyordu.
 
Konuyla ilgili olarak Rus basınında çıkan haberlerde 31 Ocak günü,  Moskova Varadero’dan Küba’ya gitmek üzere havalanan Azur Havayollarına ait uçağın  kapasitesinin üzerinde yük alması nedeniyle içindeki 167 yolcu ile havada tehlike geçirdiği bunun üzerine Amerika Atlantic City’e acil iniş yaptığı belirtiliyordu.
 
 
Rosavitsia'nın Azur Air'e gönderdiği yazı
 

05-02-2018 12:05

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar