20.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
'TÜRKİYE'NİN AB'YE ÜYELİĞİNİ İSTEYENLER YÜZDE 30'A DÜŞTÜ'
Türkiye AB ilişkilerindeki olumsuz gelişmelerin turizme yansımasını değerlendiren TAVAK Başkanı Prof. Faruk Şen, halkta AB'ye üyelik isteğinin dibe vurduğunu söyledi....

 

Kısa adı TAVAK olan Türk Avrupa Bilimsel ve Eğitimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof.Dr. Faruk Şen, son yıllarda gerileyen Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirirken, Türkiye-AB ilişkilerinin 'taban' yaparak yok durumuna geldiğini, halkta AB üyeliğini isteyenlerin oranının % 30’a gerilediğini söyledi.
 
Türkiye-AB ilişkilerinin 2 Şubat 2018’de İstanbul Taksim Hill Otel’de düzenlenen Avrupa Birliği Sempozyumu'nda tartışıldığını söyleyen  Şen, "2011'de yaptırdığımız bir araştırmada Türk halkının yüzde 54'ü AB'ye üye olacağımıza inanıyordu. Son olarak Kasım ayında yaptırdığımız araştırmada bu yüzde 30'a düştü" dedi.
 
Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) ile birlikte düzenledikleri sempozyumda konuşanların da bu yönde değerlendirmeler yaptığını söyleyen Prof. Faruk Şen, “Türkiye’nin AB üyeliği konusunda önünü kesen ülke olarak hep Fransa görülürdü.  Şimdi ise Almanya görülüyor” dedi.
 
Şen, sözkonusu sempozyumda konuşan Emekli Büyükelçi Selim Kuneralp’ın da ‘’2023’te Türkiye’nin AB üyeliği bir hayal ürünüdür’’ dediğini belirtti. 
 
Emekli Büyükelçi Murat Bilhan’ın da ‘’ Avrupalı olmak için AB’li olmak şart değildir’’ dediğini söyledi.
 
TAVAK Başkanı Şen, Bünyesinde Orka otellerinin de olduğu, merkezi Hollanda’da olan  Edelstaal Grubu Başkanı Turgut Torunoğulları’nın aynı zamanda Avrupa Türk İşadamları Derneği Başkanlığını yaptığın belirterek
 
Avupa’da yaşayan 5.7 milyon Türk’ün aslında AB ile entegre olduğuna değindiğini, bunun dikkate alınması gerektiğini belirterek, 
‘’Turizmde yüzde 30 azalma var. Hollanda’da yaşanan olaylar sonrasında Hollanda Dış İşleri Bakanı’nın kendisini ziyaret ettiği konusunda bilgiler verdiğini  söyledi.
 

06-02-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ErcanKoc
07-02-2018 13:54
entegre???
Avrupada yasayan 5.7 milyon türkün AB ile entegre oldugunu yazmissiniz ama benim gördügüm hollanda almanya ve avusturyada hala 40 sene önce köyünden cikip geldikleri gibi yasiyorlar. birakin birinci ve ikinci kusagi, ücüncü dördüncü kusaklar bile adapte olamadi.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar