20.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
CORENDON, 2018'DE % 15 BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR
Corendon Turizm Grubu Başkanı Yıldıray Karaer, 2018 yılından umutlu olduklarını belirterek,bu yıl Türkiye'nin 2015 rakamlarına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 
Bünyesinde Hollanda ve Belçika’da faaliyet gösteren tur operatörleri ile 3 farklı havayolu, bir incoming şirketi ve Türkiye ve yurtdışında toplam 9 oteli bulunan Corendon Turizm Grubu’nun 2018 yılı hedeflerini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 2017 yılında Grup’un konsolide cirosunun 1 milyar Euro’ya ulaştığını, 2018 yılında ciro olarak yüzde 15’lik bir büyüme hedeflediklerini söyledi.
 
"Türkiye rezervasyonlarında yüzde 100'ün üzerinde artış var"
 
2018 turizm sezonu için Türkiye rezervasyonlarının yükselişe geçmesiyle birlikte, Türkiye yatırımlarını artıracaklarını belirten Karaer şunları söyledi:
 “Corendon Turizm Grubu birçok ülkede yatırımlar yapıyor olsa da bizim asıl destinasyonumuz ve önceliğimiz Türkiye. Türkiye turizminin 2017’de son dakika rezervasyonları ile toparlanması ile birlikte grubumuz da 2017 yılında 2016’ya göre daha iyi bir yıl geçirdi. 2018 yılı için ise hem Türkiye turizmi hem de kendi grubumuz adına oldukça umutluyuz. Avrupa’dan aldığımız erken rezervasyon rakamları bu yıl 2015 yılı seviyelerinde bir turizm sezonu geçireceğimize işaret ediyor. Kendi tur operatörümüzün 2018 için aldığı Türkiye rezervasyonlarına baktığımızda ise tüm destinasyonlara aldığımız toplam rezervasyon artışının da %100’ün üzerinde gerçekleştiğini görüyoruz.” 
 
Belçika ve Hollanda’da geri dönüyor
 
Bünyelerinde bulunan tur operatörü şirketi ile birlikte Hollanda ve Belçika’dan 20 ülke, 42 havalimanına tur düzenlediklerini söyleyen Yıldıray Karaer, Türkiye’nin 2 seneden sonra tekrar Hollanda ve Belçika’nın bir numarası olduğunu açıkladı. Bu ilgiyi erken rezervasyon fiyatlarının çok avantajlı olmasına bağlayan Karaer, Hollanda’da bugün 2018 için yapılan Türkiye rezervasyonlarında, geçen senenin aynı dönemine oranla % 100’ün üzerinde artış kaydedildiğini belirtti.
 
Corendon Airlines’ın 2018 hedefi 3 milyon yolcu
 
Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye olan talep artışının sezon başında gerçekleşmesi sebebiyle tüm tur operatörlerinin Türkiye’ye uçak bulmakta zorlandığını hatırlatan Karaer, “Hem kendi tur operatörümüzün rakamları hem de çalıştığımız tüm diğer Avrupalı tur operatörlerinden aldığımız taleplerle grup çatımız altındaki Corendon Airlines’ın filosunu bu yıl 3 uçak ile büyüterek, Türkiye’ye daha fazla uçuş düzenleyecek şekilde planlama yaptık. Corendon Airlines Grup olarak 2017 yılını yaklaşık 300 milyon Euro konsolide ciro ile kapattık. 2018 sezonuna oldukça umutlu gireceğiz. Hatta 2015’teki sayıları yakalamayı hedefliyoruz. Corendon Airlines Grup olarak bünyemizdeki 3 farklı havayolu ve toplam 17 uçak ile 2018’de hedefimiz 3 milyon yolcu taşımak. Bunun 1 milyonunun ise Türkiye'ye ayırdık. Bunun 450 bini Almanya, 350 bini Benelüks ülkelerine geri kalan da diğer Avrupa ülkelerine ayırdık. Corendon Airlines olarak da 2018’de %30’luk bir büyüme bekliyoruz.” diye konuştu.
 
Benelüks’ün en büyük otelini işletecek
 
Corendon Turizm Grubu, Corendon Hotels and Resorts ismi altındaki otel zincirine de 2018’de iddialı bir otel daha ekliyor. Amsterdam’da halihazırda iki oteli bulunan grubun yine Amsterdam’daki son yatırımı Corendon Village Hotel, hem yatırım bedeli hem de yatak kapasitesi ile Benelux ülkelerinin en büyük oteli olacak. Yıldıray Karaer, bu yeni yatırımları için şu açıklamada bulundu: “Mayıs 2018’de açılacak olan otel, Amsterdam’ın simge binalarından eski Sony binasının restore edilmesi ile 3 farklı konseptten oluşuyor. 676 oda ve daireden oluşan tesisin yatırım bedeli ise 80 milyon Euro olarak gerçekleşiyor.”
 
Geçtiğimiz yıl İbiza’daki her şey dahil konseptli ilk Türk otelini açan Corendon Hotels&Resorts, yine 2017’de Karayip’lerin Curaçao adasında 65.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan 204 odalı Livingstone Jan Thiel Resort isimli tesisi bünyesine katmıştı.
 
"Kötü günlerde Türk turizmine destek verdik"
 
Geçen iki zorlu yılda Türk turizmine destek olmak için Avrupa'dan turizm basını ve yazarlarını Antalya'ya getirip lobi çalışmaları yaptıklarını anlatan Karaer, "Elimizden geleni yapmaya çalıştık, hala da yapmaya çalışıyoruz" dedi.
 
"Havacılıkta kontrol edilebilir büyümeye tercih ediyoruz"
 
Avrupa'da havayolları şirketlerinin yaşadığı krizlerden etkilenmediklerini anlatan Karaer, "Bizim iş modelimiz hibrid. Büyüklüğümüzü de kontrol edilebilir seviyede tutuyoruz. İyi bir finansal kontrol ile yolumuza devam ediyoruz" dedi.
 
"Fiyatları hemen artırmamalıyız"
 
Türkiye'nin son iki yılda gelirlerde yüzde 45-50 civarında düşüş yaşadığını anlatan Karaer, "Rezervasyonlar iyi geliyor diye fiyatları hemen yükseltmemiz mümkün değil. Böyle davaranırsak gelecek turisti de kaçırırız. Bizim şimdilik yapmamız gereken eksi yüzde 50'lerden eksi 25-30'lara çekmek gibi bir hedefimiz olmalı. 2018'de yüzde 10-15 arasında artırmanın doğru olduğunu düşünüyorum" dedi.
 

08-02-2018 12:14

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar