20.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
SURİYELİLERİN İSTANBUL'A GEÇİŞLERİ DONDURULDU
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'Nden yapılan açıklamada Türkiye'nin başka bölgelerinde bulunan Suriyelilerin, İstanbul'a gelişlerinin geçici olarak dondurulduğu bildirildi.

 

 
 
Yoğun nüfus nedeniyle İstanbul doldu. Suriyeli sığınmacıların kente gelişleri geçici olarak donduruldu. Türkiye'de, en çok göç alan illerden İstanbul, Suriyeli sığınmacıların da ilk tercih ettiği il oldu. 
 
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nce İstanbul'a yeni kayıt alınmazken, Kayıt dışı olanları tespit çalışması başlatıldı. 
 
Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, Türkiye'nin 81 ilinde yaşayan Suriyelilerin kayıtlarının güncellendiğini belirtti. 
 
Açıklamada, "Nüfus yoğunluğu da dikkate alınarak İstanbul'a yeni kayıt alınmıyor. Başka illerden İstanbul'a gelen Suriyelilere kayıtlar geçici olarak kapatılmıştır" denildi. 
 
Resmi verilere göre, Yurt genelinde 3 milyon 485 bin 644 Suriyeli'ye biyometrik kimlik verildi. Biyometrik kimlik verilerek kayıt altına alınan Suriyeliler, 1 buçuk yıldır "İzin belgesi"yle şehir değiştiriyor. Seyahat izin belgesi şartı kapsamında otogar, havaalanı ve kentlerin giriş noktalarında 24 saat uygulama yapılıyor ve seyahat izin belgesi olmayan Suriyelilerin şehir değiştirmelerine izin verilmiyor.
 

09-02-2018 11:40

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar