20.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TÜRKİYE'YE REZERVASYON İLE BİRLİKTE FİYATLAR DA ARTIYOR
Check 24 sitesindeki 1500 seyahat acentesi verilerinin Synccess İstatistiğine göre hesaplanmasında yılın ilk ayında gerçekleşen rezervasyon ve fiyat artışında Türkiye'nin ilk sıralarda

 

 
Almanya’da yayınlanan Check 24 sitesinde  ülkelerin ocak ayı rezervasyon  ve ortalama fiyatlar sıralamasında Türkiye iyi durumda olan ülkelerden.
 
 
Sözkonusu verileri incelendiğini söyleyen  Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, Türkiye’nin fiyat artırımında Portekiz’den sonra ikinci sırada olduğunu söyledi.
 
 Almanya genelinde aralık ayındaki rezervasyonların havalimanlarına göre dağılımında Mısır Hurgada’nın yüzde  21  ile ilk sırada O’nu yüzde 19 ile ikinci sırada Türkiye-Antalya, İspanya  Mayorka’nın da yüzde 18 ile 3. Sırada  izlediğini belirten Yavuz şunları söyledi:
 
“Almanya’da bu yıl turizm hareketliliği erken başladı. 1500 seyahat acentesinin ciroları üzerinden gerçekleştirilen Synccess İstatistiğine göre bu artışın 4 ana nedeni var; Alman ekonomisinin iyiye gidişi, gemi seyahatlerine artan ilgi ve Mısır ile Türkiye satışlarındaki artış.
 
Aralık ve Ocak aylarında yapılan rezervasyonlar, Türkiye Almanya’da 2015 teki günlerine doğru yol alıyor. 
 
Başka bir deyişle Almanya’da Aralık ayında yapılan rezervasyonların neredeyse yarısı Antalya ve Hurghada olarak gerçekleşti.
Yılın ilk ayındaki rezervasyonlara göre İspanya’nın Kanarya Adaları ve Mayorka geçen yılın aynı döneminin yüzde 15 altında.
 
Check 24 ün yayınladığı son araştırmasına göre 15 Aralık 2016 ile -15 Ocak 2018 döneminde Türkiye rezervasyonları yüzde 79 arttığı görünüyor. Tunus, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri de Türkiye’den sonra önemli artış sağlayan ülkeler. İspanya, Yunanistan, Portekiz geçen yılın aynı dönemine göre kayıp yaşıyorlar. Sadece İtalya geçen yılki sayılarını koruyabildi."
 
Bir günlük tatil maliyetlerinde de önemli değişikliklerin söz konusu olduğunu belirten Recep Yavuz, şunları söyledi:
 
 ‘’ Burada fiyatlarında yüzde 11 artış yapan Portekiz ilk sırada. Yüzde 8 artışla Türkiye ikinci sırada geliyor. 
 
Sözkonusu istatistikler tahmin ve öngörüler değil, aralık, ocak, şubat başında gerçekleşmiş verilerdir. Bu nedenle bize daha net bir resim çiziyor.(turnizmdays.com)

10-02-2018 12:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar