19.11.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara




Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
'YABANCIYA UCUZ, YERLİYE PAHALI'YOK
AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, erken rezervasyon ile yerliye pahalı yabancıya ucuz fiyatın sözkonusu olmadığını söyledi...

 

Antalya, yurtdışından aldığı yabancı turist yanında yerli turisti de çekmek için erken rezervasyon kampanyası başlattı
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği iç turizme yönelik kampanya başlattı.
 
12 Şubattan başlayarak 16 ilde yürütülecek kampanya ile iç pazarda yerli 40 milyon turiste ulaşılması hedefleniyor.
 
Kampanya ile ilgili bilgi vermek amacıyla İstanbul'da Ortaköy’deki Çırağan Kempinsky Palace’ta düzenlenen toplantıda konuşan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, kamuoyunda  yabancıya ucuz yerliye pahalı fiyat verildiğine ilişkin yanlış bir algı olduğunu belirterek, erken rezervasyonlarda fiyatların yerli ya da yabancı için farketmediğini söyledi.
 
Erken rezervasyon kültürünün Türkiye’de de oturmaya başladığını belirten Yağcı, “Erken rezervasyon tüketici tatilcinin de otelcinin de seyahat acentesi ve tur operatörünün de yararına olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesi ile birlikte açılan kampanyanın 
kamu kesimi meslek örgütleri ve özel sektörün bir araya gelerek imzalanan protokolün çok yararlı olacağına söyledi.
 
AKTOB Başkanı konuşmasında “Kendi vatandaşımız tatil yaparsa biz tam anlamıyla bir turizm ülkesi oluruz. Bu kampanya bu alanda bir farkındalık yaratacaktır. Özellikle tur operatörlerinin katılımı son derece önemli” dedi.
 
Toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de başlatılan ''Antalya Seni Bekliyor'' kampanyasının  iki hafta süreyle 16 ilde yürütüleceğini söyledi.
 
Türel kampanya ile ilgili bilgi verirken  “Bu kampanya ile sadece turizm sezonu için değil. Antalya için yeni bir atılım dönemine girdiklerini belirterek şunları söyledi:
 
“Kentimizde başlattığımız erken rezervasyon seferberliği kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Eskişehir, Çorum, Denizli, Edirne, Hatay, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon illerinde açık hava mecralarında tanıtım atağı başlatıyoruz.
 
 
Toplantıya  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı,  TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Anı Tur  Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal'ın yanı sıra, Tatil Budur, Touristica, Tatil Sepeti, Setur, Coral Travel, Etstur ve Tatil.com'un üst düzey yöneticileri katıldı.
 

10-02-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
İZZETTİNYURTSEVER
11-02-2018 15:40
ANTALYA İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN YOK?
Antalya Seni Bekliyor sadece Büyükşehir Belediye Başkanı ile değil, Antalyanın diğer turistik ilçe belediye başkanlarının da katılımı ile gerçekleşse daha inandırıcı, katılımcı ve paylaşımcı olurdu...
Hamburglu
11-02-2018 13:42
YABANCIYA UCUZ YERLIYE PAHALLI
Sayin Yagci,gercekler ortada Yabancilar daima ucuza kalir.Erken Rezervasyonlarda yabanci Rezervasyonlari cogaldigi zaman otomatikman yerliye ya yer kalmaz,yada fiatlar yukari cikar.Sayin Yagci,40 Milyon yerli Turisten söz ediyorsunz.Bunlarin Rezervasyonlari gerceklesirse Yabancilara yer kalmaz.Gercekten Yabanci Turist Rezervasyolarinda yükselis varmi???? Almanyada 31.01.2018 de bitmesi gereken erken Rezervasyon fiatlari hala gecerli.Cünkü fiatlari yüksek tuttular.AB Ülkelerinden gelen Türkler,Türkiyedeki yakin larina yurt disindan rezervasyon yaptiramiyor.Sizler buna musahade etmiyorsunuz.Türkiye de yasayan tatilciler daha fazla ödesin diye.Eger bu yazdiklarima karsi iseniz benim Sizden arzum Yurt disindan Rezrvasyonlara Türk vatandaslari icin yasagi kaldirin veya müshade edin.Türkiyedeki Oteller Yabancilara,Türklerden daha ucuz.GERCEK BUDUR: 01:11:2017--31:01:2018 BU TARIHLER ARASI ERKEN REZERVASYONLAR dan memnunmusunuz %70 mi.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar