24.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"DOĞU EKSPRESİ VE CIBILTEPE'YE İLGİ ARTTI, YENİ OTELLERE İHTİYAÇ VAR"
Son günlerde Doğu Ekspresi ile gündeme gelen Kars'a gidenler katlanarak artıyor. Artan ziyaretçi trafiği yeni otellere gereksinimi gündeme getirdi.

 

Doğu Ekspresi ile başlayan ziyaretlerdeki artışa ek olarak Sarıkamış’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne de ilginin artmasıyla Kars’a yeni otel yatırımı gereksinimini gündeme getirdi.
 
Sarıkamış Belediye Başkan Göksal Toksoy, Cıbıltepe’nin  Türkiye'nin ve bölgenin yakın zamanda cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, yatırımcıları Kars’a otel yapmaya çağırıyor.
 
Sarıkamış'ın devlet ve hükümetin alt yapı ve turizm yatırımlarıyla kabuğunu kırdığını, ilçede kısa sürede büyük gelişmeler olacağını anlatan Toksoy, " Sarıkamış, gerek alt yapı gerekse kayak merkezindeki turizm yatırımları ve kış koridoru projesiyle turizmin vazgeçilmez cazibe merkezi olunca turizm yatırımcılarının da ilgi odağı haline geldi. Biz master planımızı 12 bin yatak kapasitesine göre hazırladık” dedi.
 
Haftalık Para Dergisi’nden özlem Kapar Bayburs’un haberine göre Sarıkamış'ta otellerin artık talebe yetmez hale geldiğini Toksoy şunları söylüyor:
 
“Doluluk oranı yüzde 100'e yaklaştı, konaklama tesisi ihtiyacımız var. Kış, inanç, spor ve sağlık turizmi açısından yatırım yapılabilecek en iyi bölgeyiz. Özellikle Karslı hemşerilerimiz ve işadamlarımızı Kars'a ve Sarıkamış'a yatırım yapmaya bekliyoruz. Belediye ve Valilik olarak yatırımcılara her türlü desteği sağlıyoruz. Doğu Anadolu Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından da şu anda master planı yapılıyor.
 
Ağababa, Balıkdağ, Sırpkaç, Cıpıltepe ve Çamurlu dağ, birbirine bağlanacak. Sarıkamış'ta telesiyejlerin sayısı 15-20'ye çıkacak. Pistlerin sayısı 40-50'yi bulacak ve kayak parkurlarının uzunluğu 100-150 kilometreye uzanacak. sağlam durumda günümüze ulaştığı antik kentte, dini, sivil, askeri her tür yapı bulunuyor.
 

12-02-2018 07:49

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar