26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
RUSSIATOURİSM UYARDI : AZUR AIR'İN 19 MART SONRASI PAKETİNİ SATMAYIN
Rusya Sivil Havacılık'ın Azur Air lisansının iptal edilebileceğine ilişkin bildirimi üzerine Russiatourism de seyahat acentelerini uyardı...

 

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex’in havayolu şirketi Azur Air’in lisansının 21 Martt’ta sona ereceğine ilişkin Rosaviation’ın yaptığı bildirimden sonra Rusya Federal Turizm Örgütü Russiatourism de devreye girdi.
 
Russiatourism ‘Seyahat acentelerinin dikkatine’ başlığı ile yayınladığı  duyuruda, Rusya Sivil Havacılık (Rosaviation)’ın  Azur Air ile ilgili aldığı kararını anımsatarak seyahat acentelerinin 19 Mart'tan sonrasına ilişkin Azur Air ile taşınacak paket tur satmamaları gerektiğini bildirdi.
 
Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin dikkatine! başlıklı Rostourism’in duyurusunda şöyle deniyor :
 
Rusya Sivil Havacılık Örgütü Rosaviation 02.02.2018 tarihli ve 69-P sayılı yazısı ile Azur Air’e lisans süresinin 21 Mart’ta sona ereceğini bildirmişti. 
 
Bu karardan dolayı tüketicilerin zarar görmemesi için seyahat acenteleri 19 Mart’tan sonrasına ilişkin uçuşu Azur Air ile yapılacak paket tur satmamaları gerekir.
 
Bu bağlamda, 
 
-19.03.2018 tarihinden sonrası için Azur Air seferleri ile taşımayı içeren turistik ürünlerin oluşumu ve satışı sona erdirilmesi;
 
- Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin Azur Air havayolu şirketi tarafından, 19 Mart 2013'ten sonrasına yönelik uçuşlardaki turlar için ulaşım garantisi sağlanmayacağından gerekli tedbirler alınarak alternatif taşıyıcılara bakılması,
 
- Azur Air tarafından gerçekleştirilecek uçuşlarla yapılmak üzere planlanmış 19 Mart 2018'ten sonrasına için hazırlanmış paket turların satışının sona erdirilmesi;
 
- Uçuş programları ve alternatif taşıyıcılar aranması için gerekli önlemler alınarak düzenlemeler yapılması gerektiğini düzenleyen 24 Kasım 1996 tarih ve 132 / FZ sayılı Federal Yasanın 132. Maddesi’nde belirtilen "Rusya Federasyonu'ndaki turistik faaliyetler temelinde" tur operatörü, tüketiciye kimler tarafından verileceğine bakılmaksızın turist ürününe dahil olan tüm hizmetler için turistik hizmetlerin sağlanmasını sağlamakla yükümlüdür ve bunların sunumlarından sorumludur” hükmüne dayalı olarak, 19 Marttan sonrasına ilişkin Azur Air ile ilgili satış yapılmaması gerektiğini hatırlatırız.
 
Bu uyarı charter uçuşlarının ayrılmazı olan paket turun satışı konusundaki anlaşmanın bir parçası olarak, taşımacılık sözleşmesinin "Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesinin 7.06.2012 tarihli ve 17 sayılı Kararının 50. Maddesinin tüketiciyi koruma” ile ilgili hükmünün gereğidir.
 
Russiatourism'in konuyla ilgili uyarısının tam metni :https://www.russiatourism.ru/urgent/14903/#
 
 

 


22-02-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar