23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
KURTULMUŞ ITB'DE KONUŞTU: TUR OPERATÖRLERİ İLE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK
52.ITB Berlin turizm fuarı kapılarını açtı. Fuarın açılışında Başbakan Merkel de yer aldı. Türk standının açılışını Bakan Numan Kurtulmuş yaptı.
Dünyanın en büyük turizm fuar ve borsası ITB Berlin 52. kez kapılarını açtı.
 
Açılışına Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de katıldığı ITB Berlin Fuarı 7-10 Mart tarihleri arasında açık kalacak. 
 
 
Türkiye’nin 3 bin 79 metrekarelik büyük bir stand ile katıldığı fuarda ülkemizin ulusal tanıtım standını Bakan Numan Kurtulmuş açtı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, açılışta yaptığı konuşmada, geçtiğimiz dönemlerde Alman turist sayısında yaşanan düşüşlere değinerek, Türk turizminin yaşadığı kötü günleri artık geride bıraktığını söyledi.
 
 
"Alman turist rakamının 5 milyona yaklaşmasını ümit ediyoruz"
 
Türkiye’yi geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 3.5 milyon Alman turistin ziyaret ettiğine vurgu yapan Bakan Kurtulmuş, 2018 yılının sonunda bu sayının 5 milyona yaklaşmasını ümit ettiklerini söyledi.
 
Türkiye’nin geçtiğimiz yıl 32.6 milyon ziyaretçi, 26.5 milyar dolar turizm geliri elde ettiğini ve bunun da Türkiye dostlarının ülkemizden kolay kolay vazgeçmediklerini gösterdiğini belirten Bakan Numan Kurtulmuş şöyle devam etti:“Türkiye turizmi geçtiğimiz yıllarda yaşamış olduğu kötü günleri geride bıraktı. Geçtiğimiz yılsonu itibariyle 32.6 milyon ziyaretçi, 26.5 milyar dolarlık da bir turizm gelirine ulaştık. Türkiye’nin turizm sektörünün krizlere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu göstermesi bakımından bu sonuç son derece önemlidir. Türkiye’nin dostlarının, Türkiye’den öyle kolay kolay vazgeçmeyeceğini göstermesi bakımından da son derece önemlidir."
 
 
"Tur operartörleri ile çalışmalarımız sürecek"
 
Kurtulmuş, "Almanya'daki turizm profesyonelleri ile yakın temas içinde çalımaya devam edeceğiz. Ortak projeler, ortak tanıtımlar ve paketler yapmaya devam edeceğiz. Bugün de burada, Almanya'daki tur operatörleri ile bir araya gelerek önümüzdeki dönemde neler yapabileceğimizi konuşacağız" dedi. 
 
 
Toplam 186 ülkeden 10 bin katılımcının yer aldığı 52. ITB Berlin fuarı, 7-10 Mart 2018 tarihleri arasında 160 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştiriliyor.
 
Açılışını Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yaptığı ITB Berlin fuarda turizmde dijitalleşme, seyahat teknolojileri ve sağlık turizmi gibi ağırlıklı konu başlıklarının ele alınacağı çok sayıda etkinlik ve oturum yapılacak.
 

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, açılışta Almanya Başbakanı Merkel ile
 
Toplam 26 salondan oluşan fuarda Türkiye bu yıl 3 bin 79 metrekarelik alanda 3.2 No’lu Hol’de tanıtım yapacak.
 
2017'de ITB Berlin'i 109 bini profesyonel olmak üzere 169 bin ziyaretçi ziyaret etmişti.
 

07-03-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar