21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"ALMANYA SEYAHAT UYARISINI GÖZDEN GEÇİRMELİ"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Berlin'deki ortak basın toplantısında konuştu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Berlin’de bir araya geldi. 
 
ITB Berlin fuarında da incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, görüşmeleri öncesinde ortak basın toplantısında, son aylarda kendisi ve mevkidaşı arasında başlayan diyalog ve yakın işbirliğinin ilişkilere yansıdığını ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi.
 
Çavuşoğlu, basın toplantısında özetle şu konulara değindi:
Bu sene rezervasyonlara baktığımızda Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 80’lik bir artış gözlemlendi. Darbe ve terör saldırıları sebepleriyle 2016 ve 2017 yıllarında Türkiye’ye Almanya’dan çok az turist geldi. Fakat artık Türkiye’de normalleşme süreci başlıyor. Aldığımız tedbirler sayesinde terör saldırıları oldukça azaldı. Almanya’nın vatandaşlarına yaptığı seyahat uyarısını tekrar gözden geçirmesi gerekiyor. Yapılan son uyarı, Türkiye’nin gerçeklerini ve ikili ilişkilerin seviyesini yansıtmıyor.”
 
Türkiye’ye yapılan seyahat uyarısıyla ilgili konuşan Gabriel de “Uyarı, Türkiye’deki terör saldırıları ve tutukluluk sayısı nedeniyle, hem Türk hem Alman vatandaşları için yapıldı. Bu konu tabii ki gündemimizde olacak ve Türkiye’nin OHAL’i sona erdirmesini umuyoruz” dedi.  

07-03-2018 12:32

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar