21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TURİZMDE KADIN YÖNETİCİ SAYISI ARTTI
TÜROFED Yönetim Kurulu üyesi ve ALTİD eski Başkanı Gülçin Güner, 'Turizm. dişil sektördür' dedi ve Kadınlar basmakalıp yargılardan uzaklaşarak bu sektörde daha fazla yer almaya çağırdı

 

 
Turizm sektöründe kadınların yeri, önemi,  yaşanan sorunlar ve çözüm yolları Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) tarafından düzenlenen “Kadın ve Turizm” konulu konferansta konuşan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) eski başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Güner kadınları turizmde daha çok yer almaya çağırarak şunları söyledi:
 
Turizm sektörü tüm dünyaya ve kültürel etkileşmeye açık, insanı merkez alan, memnuniyet hedefli, hoşgörü barındıran, iletişim ve empati ağırlıklı bir sektör. Bu yüzden de cinsiyet, din, dil, ırk ayrımını en rahat ortadan kaldırılabilecek bir sektör. Kadınlar kendilerine daha fazla güvenmeli ve basmakalıp yargılardan uzaklaşarak bu sektörde daha fazla yer almalı. Turizm sektörü dişil sektördür.” 
 
Aslantaş: Turizm kadınlarla övünmeli
 
Toplantıda konuşan SKAL 2009 yılı Dünya Başkanı Hülya Aslantaş da Türk kadınının tarihte önemli haklara ve başarılara sahip olduğunu belirterek, kadınların ülkemizin adını duyurmak için sivil toplum örgütlerinde daha çok görev almasını istedi.
Aslantaş, Türkiye’nin turizmde gösterdiği başarıda rolü olduğunu, sektörün ve Türkiye’nin bununla övünmesi gerektiğini söyledi.
 

09-03-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar