24.04.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
PROGO'DAN, TURİZM TAŞIMACILIĞINA DİJİTAL ÇÖZÜMLER
İletişim teknolojisindeki hızlı gelişmeleri turizme taşıyan Progo yolcu taşımacılığında Uber benzeri online hizmet alınabilecek çeşitli platformlar sunuyor...

 

 
Uber ile ilgili tartışmaların gündemde olduğu bu günlerde turizm taşımacılığında yeni bir sistem hizmete giriyor.
 
Progo adıyla hizmete sunulan uygulamayı başlatan şirketin kurucu ortağı Kerem Serkan Çoban sistemi turizmgazetesi’ne anlattı.
 
 
2017 yılında Türkiye’ye ziyaret gerçekleştiren her 100 misafirden, 65’i uçak biletini, 55’i ise konaklama ve diğer alt hizmetleri internet üzerinden bireysel olarak satın almış.
 
Teknolojinin her alanda insanların hayatlarını kolaylaştırdığı günümüzde seyahat sektörü açısından bu gelişmeler yeni ve güçlü bir pazar oluşmaktadır. 
 
Ürettiğimiz hizmetleri bu teknolojik gelişmeler sayesinde geliştirebiliyor, kullanıcılardan gelen değerlendirmelere göre hızlı aksiyonlar alarak iyileştirebiliyoruz. Bu gelişmeler karşısında sektörümüz için kullanıcılara online hizmet alabilecekleri çeşitli platformları sunmak önemli bir konu haline geliyor. 
 
Google yeni nesil seyahat alışkanlıkları raporuna göre seyahat edenler ihtiyaç duyduğu hizmet ve servisleri yüzde  91 oranında arama motorları kanalıyla internetten buluyor.
 
İnsanlar seyahat etmeden önce gideceği yerin harita görüntüsünü, lokasyon bilgisini, hava durumunu, otele nasıl ulaşacağını ve keşfedilecek yerleri internet aracılığı araştırıyor.
 
Havalimanı ile otel arası mesafe, otel ile gezilecek yerler arasındaki mesafe ve kent merkezine ulaşım arama motorlarında en çok cevabı aranan sorular arasında bu da ulaşımın konaklama, uçuş hizmetleri, tatil ve iş seyahatleri için ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor.
 
Sektöre dijital çözümler
 
Tüm bu veriler özel yolculuk hizmetlerinin de teknolojik yolculuk uygulamaları ile sektör paralelinde dijital olarak gelişmeler göstereceğini ve vazgeçilmez parçası olacağını gösteriyor.
 
Progo, bireysel kullanıcılar ve kurumlar için geliştirilmiş adresten adrese, adresten havalimanına ve şehirlerarası yolculuklarda kullanabilen bir “akıllı yolculuk” uygulamasıdır. Türkiye’de 5 bölgede özel taşımacılık alanında faaliyet gösteren, öz mal filosuyla yılda 400.000 özel yolcu taşıyan geleneksel taşımacılık firmamızın altyapısıyla Progo yüzde 100 yerli sermaye, yasal ve güvenli yolculuk hizmeti sunmaktadır.
 
45 bin araçlık filo
 
Türkiye’de yasal taşımacılık yapan Ulaştırma Bakanlığı’ndan lisanslı 45.000 araç ve 1873 adet turizm taşımacısı firma bulunuyor. Ülkemizin katma değeri yüksek sektörü turizmde yerli ve yabancı misafirlere hizmet üretme modellerimizi hep birlikte gözden geçirmeliyiz.
 
Progo bu amaçla, seyahat sektöründeki dijital dönüşüme, yerli ve yabancı turistin, seyyahın bireysel olarak aplikasyon ve internet aracılığı ile ulaşabileceği, yolculuğunu 6 saat önce planlayabildiği, ücretini şeffaf bir şekilde değerlendirdiği, çocuk koltuğundan, ikram hizmetlerine kadar birçok ek hizmeti satın alabildiği yenilikçi bir hizmet sunuyor.
 
Rakip değil destekleyici
 
Progo, sistem rezervasyon ile çalışan, minimum 6 saat sonrasına yolculuklarınızı planlayabildiğiniz, kamusal ulaşımın rakibi değil destekleyicisi olduğu bir seyahat acentesi ve karayolu taşıma uygulamasıdır.
 
Progo tüm bu süreçte, taksi ve benzeri kamusal ulaşımın rakibi olmadığı gibi bu ülkede ciddi bir ekonomi üreten, seyahat ve ulaştırma sektörleri için yasal zemini işaret ediyor. Nasıl uçak bileti ve konaklamanızı saatler öncesinden planlıyor ve dijital olarak alabiliyorsanız, yolculuk ve transfer hizmetlerinizi de aynı şekilde alabileceğiniz birçok platform olacağını öngörüyoruz. Progo bu anlamda 9 ilde hizmet veren, şehir içi ve şehirler arası tüm yolculuk hizmetlerini sunabilen, 1-13 pax arasında Mercedes Vito ve Sprinter araçlarla hizmet veren tek uygulama olarak sektöre öncülük ediyor.
 

19-03-2018 11:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar