21.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
BELGELER AÇIKLAYACAKTI KONUŞTUKÇA BATTI
TÜRSAB Genel Kurulu'nun aklamadığı Başaran Ulusoy, düzenlediği basın toplantısında belge diye yeni yönetime ve bakanlığı yazdığı mektupları okudu. TÜRSAB üzerinden FETÖ ile kurulan şirket konusuna değinmedi .

 

Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, sektörün özel yasa ile kurulmuş meslek örgütü olarak üyeleri ve turizm ile ilgili sorunlar yerine eski yönetimin skandalları ile gündemde olmaya devam ediyor.
 
Geçen ay yapılan 23. Olağan Genel Kurul’da üyelerin aklamadığı Başaran Ulusoy, konuyla ilgili olarak mahkemeye verileceği bu günlerde kendisi ile ilgili iddialara yanıt vermek üzere basın toplantısı düzenledi.
 
Dava korkusu sarmış
 
İki saati aşkın toplantıda dönüp dolaşıp yeni yönetimin kendisini abi olarak görüp her konunun kendisine sorulmasını ve kendisine danışılmasını istediğini söyleyen Başaran Ulusoy’un bu yolla hakkında açılacak davalardan kurtulmayı amaçladığı gözlendi.
 
FETÖ-Bankasya ilişkisi
 
Toplantıda TÜRSAB üzerinden melanet yuvası FETÖ’nün finans kaynağı Bank Asya ile ilişkiler ve Bank Asya iştiraki Işık Sigorta ile kurulan ortak şirket, tescilli FETÖ’cülerin  şirkete hissedar yapılıp şirketin genel müdürlüğüne getirilmesi ve bu kişilerden birini TÜRSAB’a Mali danışman yapması konularına girmedi.
 
 
TÜRSAB Başkanı sıfatı
 
Yeni yönetimin kendisine gönderdiği yazıda TÜRSAB adına alınmış havaalanı kartının geri istenmesi ve TÜRSAB adına kayıtlı telefonunun kapatılmasına çok kızdığını söyleyen Başaran Ulusoy, bunlardan dolayı üzüldüğünü söyledi.
 
Başaran Ulusoy bunlara üzüldüğünü söyledi ama teamül ve yasa gereği TÜRSAB Başkanı iken yapılacak işleri, bu görevinin bitmesinin üzerinden  aylar geçmesine rağmen görevleri  neden bırakmadığı, sözkonusu kartı ve cep telefonunu neden iade etmediğini, TURSAV Vakfı başkanlığından neden istifa etmediğini söylemedi.
 
Belge diye mektup okudu
 
Basın toplantısında gerçekleri anlatıp belgeler açıklayacağını söyleyen Başaran Ulusoy, belge diye yeni yönetime ve bakanlığı yazdığı mektupları okudu.
 
Yılmaz Keleş, Başaran Ulusoy’un basın toplantısını internet ortamında canlı olarak yayınladı. 
 
 
Ulusoy toplantıya katılanların TÜRSAB’ın borçları ile ilgili sorularını yanıtlamak yerine TÜRSAB binasının almak isteyen Suudi Arabistan konsolosluğu ile yaptığı görüşmeyi anlattı.
 
Şirket hesapları
 
TÜRSAB’ın meslek örgütünden çıkarılıp bir holding haline dönüştürülmesine neden olan şirketler ile ilgili hesapların neden açıklanmadığını soran gazetecilere ‘Bunu kim ne zaman istedi de söylemedik’ diye yanıtladı.
 
Oysa daha iki ay önce yapılan TURSAV toplantısında üyeler ısrarla istemelerine karşın şirket hesaplarını açıklamamıştı.
Yeni yönetimin görev başlamasından sonra TÜRSAB’a peş peşe icraların gelmesi ile ilgili soruya Başaran Ulusoy ‘Alacaklı elbette alacağının tahsil etmek ister’ diye yanıt verdi.
 
İcra işlemleri
 
Son icra işleminin konusu olan müze biletleri ile ilgili olarak, müze biletlerinin oraya bileti basan firmanın koyduğunu, kasa anahtarının da bu şirkette olduğunu, dolayısıyla biletlerin orada olduğunu bildikleri için icranın doğrudan buraya yöneldiğini bunun da normal olduğunu söyledi.
 

23-03-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
HURMACI
26-03-2018 13:43
BAŞARAN ULUSOY'UN HURMALARI
BİZ YILLARCA BU BAŞARANANIN ÇEVİRDİĞİ DOLAPLARI ANLATMAYA EVRAKLARLA RESİMLİ VİDEOLARLA İSPATLADIK AMA KİMSE KILINI BİLE KIPIRDATMADI HEP BİRŞEKİLDE HASIR ALTI EDİLDİ GEREK BİLET SATIŞINDAKİ DÖNEN DOLAPLAR ACENTA İŞLERİNDE DÖNEN DOLAPLAR GEREKSE HAC TURİZMİNDE BELLİ BAŞLI ACENTELARA ÇEKİLEN PEŞKEŞLER VE GİZLİ KAPAKLI YAPILAN ANLAŞMLAR KAÇAK ACENTELARLA YAPILAMAYAN!!! MUCADELELER DAHA SI MI NEDEN BÜTÜN AİDATLAR VE TEMİNAT MEKTUPLARI ZORUNLU OLARAK BANK ASYA YA YATIRILMASI İSTENMESİ VE SİGORTACILIK İŞLERİNDEKİ FETO İŞ ORTAKLIĞI DAHA NELER NELER NASIL OLUYORDA HER SEÇİMDE ADAY OLMAYACAĞIM DEYİPTE SON DAKİKA ADAY OLUP BAŞKANLIĞA GELMESİNDEKİ HERKESİN ONU SEVMESİMİ YOKSA BİNBİR YOLLLA RÜŞVETLERLE TEHTİDLERLE ACENTACILARIN ONU BAŞKAN SEÇME SERÜVENLERİMİ DAHA YAZMAKLA BİTMEZ ONUN İÇİN!!! EEE İNŞALLAH KESER DÖNECEK SAP DÖNECEK GÜN GELECEK HESAP DÖNECEK(ABİ BAŞKAN) BİZ ŞİKAYETLER SORUNLAR İÇİN GELDİĞİMİZDE MAKAMINA ÇOCUK KANDIRIR GİBİ VERDİĞİN CEVAPLAR VE ÇOCUK KANDIRIR GİBİ BİZİM ELİMİZE TUTUŞTURDUĞUN O ÖZEL HURMALAR ŞİMDİ SENİ GELİP TIRMALAYACAK AFİYET OLSUN!!!!
ALİAKTURK
23-03-2018 19:36
2013 SONU 2014 BAŞI PAMUKKALEDE İŞİNİ KAYBEDENLERİ DÜŞÜN B.U.
sayın b. u. beyi bir korku sarmış, etraftan yardım bekler tedirginlikte fotoğraf vermiş.2013 sonu ve 2014 başı Pamukkale ören yerinde işini kaybeden ve hepsi taşeron olup ta tazminatlarını dahi alamayan 150 ye yakın işçinin ahı yerde kalmamalı,Turizmin en güçlü stk sı koskoca Türsabı genel kurul yapamaz hale getirmek ne demek, adam olan için büyük utanç! inşallah ört bas edilmez ve suçu varsa cezalandırılır.Tabi b.u. beyin çevresi çapından geniştir, inşallah doğrular kazanacak. Türsabda değişim ekibine Allah zeval vermesin.Turizm için Türkiye için. Konuştukca batıyor, daha da batsın inşallah.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar