21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
OTEL İSKELELERİNE YENİ DÜZENLEME
Kıyıya yakın yerlerdeki bazı otellerin kamu malı olan plajlara iskele yapması ve bu alanlara vatandaşı sokmaması önlenecek...

 

 
 
Üç bakanlığın beraber yürüteceği çalışmalar kapsamında özellikle tatil bölgelerinde görülen otel önü güneşlenme ve denize girme iskelelerinin, otel işletmecilerinin kişisel zevkleri ve tercihleri doğrultusunda değil belirli bir düzen içerisinde yapılması sağlanacak. 
 
Bu konuda söz konusu iskelelere ilişkin imar plan teklifleri revize edilecek. Böylece vatandaşlar bazı oteller tarafından istila edilen kıyılarda rahatlıkla denize girebilecek.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteğiyle yapılacak çalışmalarla kıyılar vatandaş için daha kullanışlı hale gelecek. Kıyıya yakın yerlerdeki bazı otellerin kamu malı olan plajlara kendi zevk ve çıkarları doğrultusunda iskele yapması ve bu alanlara vatandaşı sokmaması önlenecek. 
 
Öte yandan daha çok belediyeler tarafından hazırlanan rekreasyon amaçlı kıyı düzenlemelerinde halkın denizde sportif, eğlence ve gezi amacıyla, amatör ve özel teknelerini, römork kullanarak denize indirip, çekebilecekleri, yol ile bağlantısı olan denize iniş rampaları yapılması için de çalışmalar başlatıldı.
 

09-04-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar