23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TÜROFED'DEN OTELLER İÇİN ÖNEMLİ UYARI
TÜROFED'in üyelerine gönderdiği uyarı yazısında, mayıs sonunda yürürlüğe girecek Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve getireceği yükümlülükler hatırlatıldı...
Müşterilerinin verilerini izinsiz bir şekilde sızdıran oteller için ciddi cezaların geleceğine dikkat çeken Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), bölge derneklerini ve üyelerini konu hakkında uyardı. 
 
Kişisel verilerin korunması yönünde AB ülkeleri ile işbirliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
 
Kanuna dayanak olan gerçek ve tüzel kişilerin kişisel verilerinin korunması amacıyla yapılması gereken usul ve esasları belirten ve tüm Avrupa Birliği ülkeleri ve bu ülkeler ile işbirliği yapan tüm ülke, kurum ve kuruluşları bağlayıcı niteliği olan düzenleme, 25 Mayıs 2018 tarihi itibariyle uygulamaya geçecek. 
 
TÜROFED, bu yeni duruma ilişkin olarak bölge derneklerine yazılı bir açıklama göndererek önlem almalarını istedi. 
 
TÜROFED'in gönderdiği yazıda: "Özellikle, otel ve acente ilişkilerinde ciddi sorunlara yol açabileceği talimin edilen kişisel veriletin paylaşımı konusunda gerekli önlemlerin alınması, ileride vuku bulabilecek ve mağduriyete yol açabilecek sorunların önlenmesi açısından önem arz etmektedir" denildi.
 

11-04-2018 12:06

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar