23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
TUI'NİN CİROSU İLK YARIDA YÜZDE 7 ARTTI
Avrupa seyahat pazarının lider grubu TUI, 2017/2018 mali yılının ilk yarısında ciro ve yolcu sayısında da önemli artış yakaladı.
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI Group, 31 Ekim 2017 itibariyle başlayan 2017/2018 mail yılının ilk yarısında cirosunu yüzde 7,2 artırarak 6.8 milyar avro ciroya ulaştı.
 
Almanya, Avusturya, İsviçre ve Polonya'nın yer aldığı Merkez Avrupa'da ilk yarıda TUI'nin müşteri sayısı ise yüzde 12,7'lik artışla 2.4 milyona yükseldi.  
 
TUI'nin bu sonucu elde etmesinde otelcilik kolu TUI Hotels ve kruvaziyer satışlarındaki ivmenin etkili olduğu bildirildi. TUI Hotels'in operasyon geliri bu dönemde yüzde 46'lık artışla 179 milyon avro oldu. Kruvaziyer satışlarından elde edilen operasyon geliri de yüzde 23'lük artışla 92.4 milyon avro olarak gerçekleşti. 
 
İlk yarı bilznço sonuçlarını değerlendiren TUI Group Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, otelcilik ve kruvaziyerde doğru ürünler üzerine kurdukları stratejinin meyvesini almaya devam ettiklerini söyledi. 
 
Yaz satışlarında Türkiye en iyi destinasyon
 
TUI'nin 2018 yaz sezonu satışlarından da çok iyi sonuçlar beklendiği bildirildi. Grubun yaz sezonunda yüzde 7'lik ciro, yüzde 5'lik rezervasyon artışı beklediği ifade edildi. Özellikle Türkiye başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Yunanistan'ın yaz satışlarında en iyi destinasyonlar olduğu bildirildi. Ayrıca Kıbrıs, Hırvatistan ve Bulgaristan da artış kaydedilen diğer destinasyonlar olarak açıklandı.

10-05-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar