23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ANTALYA SEZONU PERGE'DE AÇTI
Perge Antik Kentinde düzenlenen törende Antalya Opera ve Bale korosu Perge için özel olarak bestelenmiş eserlerin de i olduğu konser verdi...

 

Antalya turizminde 2018’in ‘Perge Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle Perge Antik Kenti’nde ‘Yaza Merhaba’ kokteyli düzenlendi.
 
Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Perge Yılı teması için kurumsal kimlik oluşturulması ve yıl boyunca etkinliklerin planlaması görevi verilen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (AKTOB), ilk olarak antik kentte ‘Yaza Merhaba’ kokteyli ve bir konser düzenledi.
 
 
 
 
Perge Antik Kenti’ndeki kokteyl ve konsere Antalya Vali vekili Nurettin Ateş, AKP Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve çok sayıda kamu kurumu yöneticisiyle turizm sektörü temsilcileri katıldı. 
 
Törene valiler toplantısı nedeniyle Gaziantep’te olan Vali Münir Karaoğlu etkinliğe sinevizyondan katıldı.
 
 
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu yılın tanıtım temasına Perge ile başlanmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, her yıl bir antik kentin öne çıkacak olmasının dünya kenti Antalya’nın tanıtımı açısından olduğunu söyledi. 
 
 
AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı da yaptığı konuşmada  Antalya’nın deniz kum güneş gibi güzelliklerinin yanı sıra tarih, kültür sanat gibi zenginliklerden oluştuğu ve tarihi mekanlarıyla öne çıkan bir kent olduğunu belirterek “Turizm sezonu açıldı ve bu sene 2014 rakamlarına ulaşmamız mümkün görünüyor. Turizmde geçen seneye göre yüzde 45 büyüme yaşanıyor ve tüm Avrupa ülkelerinde bir yükselme var. Ülkemize gelen turisti doğal güzelliklerimiz ve değerlerimize yönlendirmeliyiz. Dünyada Antalya’daki kadar antik kent ve tiyatroya sahip başka şehir yok” dedi.
 
Perge özel dans gösterisi
 
Açılış programı etkinlikleri arasında, Devlet Opera ve Balesi’nin Perge Özel dans gösterisi ve barok müzik dinletisi sunuldu.
 
AKTOB'un Perge yılı filmi
 
Antalya Valiliğince 6 (İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Hintçe, Çince) dilde hazırlanan Antalya tanıtım filmleri ve AKTOB tarafından “Perge Yılı” için hazırlanan tanıtım filmleri de izleyiciler gösterildi.
 
'Işıklar ve gölgeler fotoğraf sergisi
 
Antalya Valiliği tarafından hazırlanan Antalya Merhaba “Işıklar ve Gölgeler” temalı fotoğraf sergisinde ise Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün objektifinden Antalya'yı farklı yönleriyle yansıtan birbirinden güzel 74 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
 

11-05-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar