24.04.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TÜRSAB VE TYD: HERŞEY DAHİL SİSTEMİ TÜRKİYE GERÇEĞİDİR
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Türkiye'ye en uygun sistem her şey dahildir' TYD Başkanı Oya Narin: 'Her şey dahil' sistemi Türkiye turizmine değer katıyor...

 

Herşey dahil sistemi Antalya’da tartışıldı. Antalya, Muratpaşa’de Lara Düden Park'ta gerçekleştirilen “Gastro Alaturka” festivaline katılan TÜRSAB ve TYD Başkanları yaptıkları açıklamalarında her şey dahilin Türkiye gerçeği olduğunu söyledi.
 
Festivalin açılışında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise gastronominin artık dünyada çok önemli bir trend olduğunu, dünyada yeni olan her şeyi takip etmek gerektiğini, Bugün gelinen noktada bir sorun olduğunu ve bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirterek, " Turistlerin kentle kucaklaşması için gastronomi bir öncüdür. Dünyanın en iyi otelleri Antalya'da ama dünyanın en iyi restoranları Antalya'da değil. Gücümüz yok mu? Sadece konuşarak bu sorunlar çözülmez. Bir yerden başlamak lazım" dedi.
Karaloğlu konuşmasında daha sonra şunları söyledi:
 
“Geçen sene bir toplantıda Alman seyahat acenteleri temsilcilerinin çok acı bir sözü vardı: 'Beyler sizin Antalya diye bir iliniz yok. Antalya Havalimanı'nız ve otelleriniz var.
 
Bizi havaalanına indirip bir kutuya bindiriyorsunuz, otele bırakıp 15 gün sonra yine kutuya bindirip havaalanından uğurluyorsunuz' dedi. Bu anlayıştan vazgeçmek lazım. Turist kente girip kentle kaynaşmalıdır." 
 
Müşteri bunu istiyor otelciler de onu yapıyor
 
Festivalin açılışında konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise, "Efendim, 'Her şey dahil olmasa insanlar dışarı çıkıp yemek yiyecek' diyorlar.
 
Bakın; Türkiye'ye en uygun sistem 'her şey dahil' sistemdir. Oteller 'her şey dahil' sistemi yaptığı için turistler geliyor. Turistler öyle istiyor ve oteller de yapıyor." 
 
Türkiye’nin tercih edilme nedeni
 
Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin de 'her şey dahil' sistemiyle ilgili eleştirilere değinerek, turizmcilerin bu sistemi tercih etmelerinin en büyük nedeninin otellere gelen misafirlerin bu sistemi istemesi olduğunu söyledi.
'Her şey dahil' sisteminin Türkiye turizmine değer kattığını da anlatan Narin, "Bu sistem devam etmelidir. Ancak bunun yanı sıra gastronominin gelişmesi sadece sosyal ve kültürel amaçla turistleri kaynaştırmak için önemlidir" dedi.
 

14-05-2018 00:02

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar