23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ANTALYA 'SOSYALİST YAŞAM' MÜZESİ AÇILDI
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) dönemindeki Rus yaşamını anlatan 'Sosyalist Yaşam Müzesi' Antalya Murat paşa Güzeloba'da hizmete girdi. Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, müzeyi 'Sovyet zamanı Rusya nasıl bir yerdi?' sorusuna cevap vermek için açtıklarını söyledi.

 

 
Rusya, Antalya’ya ençok turist gönderen ülke olurken müzesini de kurdu.
 
Muratpaşa  Güzeloba’da 900 metrekarelik alanda kurulan “Sosyalist Yaşam Müzesi”nde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) dönemindeki Rus yaşamını anlatılıyor.
 
Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina müzede, Rusya’nın Sovyetler Birliği dönemindeki sosyal yaşamı anlatan kitap, poster, kıyafet, broşür, afiş, günlük hayatta kullanılan çeşitli malzemeler yer aldığını söyledi.
 
“Mutlu çocukluk”, “Sovyet modası”, “Sovyet Sinema Salonu”, “70’lerin dans pisti”, ikonik kitap, kütüphane, müzik kütüphanesi, karaoke odası ve oyun kütüphanesi bölümlerinden oluşan müze, SSCB dönemindeki günlük yaşamı yansıtıyor.
 
Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, ziyaretçilerin, Rusya’da Sovyet zamanında insanların nasıl yaşadığını göreceğini dile getirerek “Sovyet döneminde evlerde, okullarda, sinemada ne varsa her şey bu müzede var. Herkesi bu müzeyi görmeye bekliyoruz” dedi.
 
Türkiye’nin turizm merkezi olan Antalya’ya Avrupa’dan gelen turistlerin, bu tarz yerleri de merak ettiğini belirten Sorokina, bu nedenle böyle bir müzenin Antalya’da açılmasının çok güzel olduğunu söyledi.
 

15-05-2018 10:36

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar