21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
BODER VE TED'TEN SÜHA ŞEN'İN, HERŞEY DAHİL İSRAF HARİÇ' YAZISINA ÖDÜL
BODER TED Bodrum Koleji işbirliği ile düzenlenen 'Her Şey Dahil, İsraf Hariç' konulu karikatür ve kısa film yarışmasında, turizmgazetesi'nde yayınlanan 'Her şey Dahil İsraf Hariç' yazısından dolayı Süha Şen'e de ödül verildi...

"Her Şey Dahil İsraf Hariç" Karikatür ve Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı sonunda, Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER)’in başlattığı ve TED Bodrum Koleji işbirliği ile birlikte düzenlenen “Her Şey Dahil, İsraf Hariç” konulu ortaokul ve  liseler arası karikatür ve kısa film yarışması sonuçlandı. 
 
Yarışmada finale kalanlar için  TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda tören düzenlendi.
 
Ödül töreninin açılışında konuşan BODER Yönetim Kurulu Üyesi Onursal Özatacan Kampanyamız sloganı değerli Turizmci dostumuz  Süha Şen' e ait “Her şey Dahil İsraf Hariç” tir” dedi.
 
Özatacan, konuşmasında gıda israfına dikkati çekerek şunları söyledi.
 
 
 
 
“Birleşmiş Milletlerin verilerine göre dünyada üretilen 4 buçuk milyar ton gıdanın bir buçuk milyar tonu her yıl israf ediliyor. Kaybedilen bu gıda miktarının sadece 4’te 1’ini kurtardığımız takdirde dünyada açlığın biteceğini bilmek konunun ne kadar önemli olduğunu anlamamız için yeterli. Ülkemizdeki tablo da dünyada olduğu gibi hiç iç açıcı değil. Ülkemizde yıllık israfın boyutunun 214 milyar TL’ye yaklaşmakta olduğu ve günde neredeyse beş milyon, yılda ise 1.7 milyar ekmeğin israf edildiği yetkililer tarafından dile getirilmektedir” 
 
Özatacan katılımcılar ile çok dikkat çekici rakamları paylaştığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kaybedilen  gıda miktarının sadece 4 e birini kurtardığımız takdirde dünyada açlığın biteceğini bilmek konunun ne kadar önemli olduğunu anlamamız için yeterli.
Sözlerimi Boder Yönetim kurulu üyemiz Dr İbrahim Özmen in bir deyişi ile sonlandırmak istiyorum : “Tatilinizden keyif alın kilo  almayın."
 
Süha Şen de ödülü alırken yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi :
 
Değerli meslektaşım, sevgili Onursal abim beni arayıp projeye senin köşe yazı başlığının adı verilecek dediğinde, israftan rahatsız olan biri olarak yanlız olmadığıma çok sevindim.
 
Toplantının sonuna gelindiği, projeye gönül verenlerin gerekli söylemlerde bulunduğunu düşünerek uzun konuşmak ve zaman israfında bulunmak istemiyorum.
 
iki kız babası olarak projeye en doğru yerden, çocuklardan başlamanın verdiği mutluluk ve umut var içimde.
 
Umarım bu bilinç hem gelecek nesillere sirayet eder, hemde otel yöneticileri ve diğer illerde bulunan meslektaşlarımızında dikkatini çeker.
 

16-05-2018 11:51

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar