22.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA'DA NİSAN'DA ENÇOK TERCİH EDİLEN 2. DESTİNASYON ANTALYA OLDU
Nisan ayında Almanya ençok paket tur satışı yapılan iki destinasyondan biri Mısır'ın Hurgada'sı biri de Türkiye'nin Antalyası oldu. İspanya için ise gerileme devam ediyor

 

 
Almanya’da nisan ayında gerçekleşen paket turlarda ençok artış Türkiye’nin Antalya’sı ile Mısır’ın Hurgadası’na oldu. Bu dönemde İspanya satışlarındaki düşüş ise devam etti.
 
TravelTainment'in açıkladığı nisan ayı paket tur satışı verilerine göre, Hurghada'ya dönük paket tur satışları yüzde 105, Marsa Alam'a dönük paket tur satışları yüzde 126 oranında arttı. Nisan ayında, Almanya'da yapılan her 100 paket tur satışından 15'i Hurghada için gerçekleşti.
 
Nisan ayında Almanya paket tur pazarında en iyi performansı gösteren ikinci destinasyon ise Türkiye’den Antalya oldu. 
Nisan ayında Almanya'da yapılan paket tur satışlarında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 77 artış kaydeden Antalya yüzde 30'luk payla en çok satış yapılan turizm kenti oldu.
 
İspanya için gerileme devam ediyor
 
Türkiye ve Mısır'ın Almanya'da yeniden oyuna dönmesi ile birlikte kan kaybetmeye başlayan İspanya'daki gerileme sürüyor. 
Açıklanan verilere göre, nisan ayında İspanya Palma’ya yönelik paket tur satışları yüzde 4, Fuerteventura yüzde 8, Las Palmas 10 ve Güney Tenerife 6 geriledi.
 
Yunanistan hızlı büyüme sürüyor
 
Mısır ve Türkiye kadar olmasa da, Almanya'da Yunanistan'ın büyümesi de sürüyor. 
Nisan ayında Girit satışları yüzde 2 oranında düşse de, Rodos satışları yüzde 12, Kos satışları ise yüzde 21 oranında artış gösterdi. Yunanistan, Mart ayında Almanya pazarında tek haneli gerileme kaydetmişti.
 

17-05-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar