18.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
OMAN AİR, İSTANBUL-MASKAT SEFERLERİ BAŞLADI
Umman Sultanlığı'nın havayolu şirketi Oman Air, İstanbul-Maskat seferlerine başladı. Seferler haftanın her günü yapılacak...

 

 
Umman Hava Yolları (Oman Air)’in açtığı yeni hatlar arasında İstanbul-Maskat da var.
 
Umman Sultanlığı’nın havayolu şirketi Oman Air’in 1 Haziran’da başlattığı seferler Boeing’in en yeni uçağı olan 737 Max ile yapılacak. Oman Air'in Maskat-İstanbul seferleri haftanın  her günü günde bir sefer olarak gerçekleştirilecek
 
 
Oman Air'in İstanbul’a ilk uçuşu nedeniyle Çırağan Sarayı’nda düzenlenen tanıtım toplantısına, Oman Air Baş Ticari Görevlisi Paul Starrs, Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier De Jager ve Oman Air’in Türkiye temsilcisi olan Katera Turizm şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Çolakel ile Katera Turizm GSA Yöneticisi Haluk Aksoy katıldı.
 
Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent ile Oman Fahri Konsolosu Kenan Mağripli'de toplantıya katıldı. 
 
Toplantıda konuşan Katera Turizm Başkanı Kayhan Çolakel, 4 yıllık uzun bir çalışmanın sonunda İstanbul-Maskat hattında seferlere başlandığını, 3 yıl içinde 2 milyondan fazla yolcuya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Oman Air bu yıl 1 Temmuz’da Fas’ta Kazanblanka’ya, 28 Ekim’de ise Rusya’da Moskova seferlerine başlayacak. Havayolunun 2018 Ekim ayında ayrıca Maldivler’de Male şehrine de seferlere başlamaya hazırlanıyor.  Oman Air Kazanblanka hattında haftada 4 sefer düzenleyecek.
 
havayolunun 2022’ye kadar filosunu 62 uçağa çıkaracağı belirtildi. 
 
Oman Air’in merkezi olan Maskat Havalimanı’nda TAV Havalimanları bünyesinde olan TAV İşletme Hizmetleri 2017 yılından itibaren 10 yıllığına özel yolcu salonu işletmeciliğini almıştı. 
 

 


04-06-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar