24.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ACCOR, AİR FRANCE VE KLM'YE TALİP
Fransız oteller zinciri AccorHotels, sektörün her kesiminden şirket alımı ve onrtaklıkları oluşturmaya devam ediyor. Son olarak ülkenin en büyük havayolu şirketi iflas halindeki Air France KLM'den hisse alıyor....

 

 
Air France KLM ile görüşmelerin henüz sonuçlanmadığını belirten AccorHotels, potansiyel koşulların değerlendirilmesinde erken bir aşamada olunduğunu açıkladı.
 
Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmayan Air France KLM, bir süredir yönetim kademesindeki dalgalanmalarla ilgileniyor.
 
Air France’ın CEO'su Jean-Marc Janaillac, çalışanların kendilerine teklif edilen ücret artışını reddetmesi üzerine Son olarak 21 Mayıs'ta istifasını vermişti.
 
Çalışan maaşlarına altı yıldır zam yapılmamasını protesto eden sendikaların, şubattan bu yana gerçekleştirdiği 15 günlük iş bırakma eylemleri, havayolu şirketine bu yıl 400 milyon euroya mâl oldu. Şirketin hisse başı fiyatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 geriledi.
 
Les Echos Gazetesi'nin haberine göre hükümetin üç seçeneği var: Air France KLM'nin tüm hisselerinin AccorHotels'e satılması, bir kısmının satılarak kalan kısmının kontrolünün hükümette bırakılması ve Air France ve AccorHotels hisselerinin değiş tokuş edilmesi. Böyle bir durumda hükümet de AccorHotels'den pay almış olacak.
 
Konuyla ilgili Les Echos'a konuşan kaynaklar, hükümetin AccorHotels'e hisse satışı konusunda oldukça ciddi olduğunu söylüyor.
 

05-06-2018 10:56

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar