23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
4 OTEL KONKORDATOYA GİTTİ
turizmgazetesi'nin gündeme getirdiği iflastan korunma amaçlı konkordatoya gitmenin ilk uygulaması geldi. Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli otellerini hacizden korumak için konkordatoya gitti..

 

 
4 otel için konkordato davası açıldı. Tedbir kararı veren mahkeme otellere komiser atadı.
Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli otelleri için Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava 4 otelin bağlı olduğu 4 ayrı şirket adına açıldı.Konkordatoya gitmekle haksız  hacizlere karşı korunma isteği olduğu  belirtiliyor.
 
Hürriyet’ten Dinrçer Gökçe’nin haberine göre mahkemeden 3 yıl vadeli konkordato talep eden holdingin kararı mahkeme tarafından olumlu bulunarak 4 otel için tedbir kararı verildi. Mahkeme, otellerin işleyişini engelleyecek hacizlerin durdurulmasına, kaldırılmış malzemelerinde iadesine ve banka hesaplarına konulan blokelerin kaldırılması yönünde karar verdi.
 
 
Gama Holding’in kurucularından Ergil Ersü’nün oğlu Selen Ersü İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde bulunan otellerin mali sıkıntıda olduğu belirtilerek hacizlere karşı koruma talep etti. Mahkeme 4 otel için de tedbir kararı verdi komiser ataması yaptı. Konu ile ilgili şirket yetkilileri ise herhangi bir açıklama yapmadı.
 
Dava dosyasına göre toplam 709 oda bulunan ve 202 kişinin çalıştığı oteller Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli.
 
Sektörde oluşan iflasa karşı konkordatoya giderken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin  turizmgazetesi'ndeki  yazı için tıklayın  http://www.turizmgazetesi.com/news.aspx?id=86008  tıklayın  
 

05-06-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
anzerim
16-10-2018 12:41
kul hakki
ilahi adalet
Mehmeteminbayrak
13-10-2018 19:34
Kul hakkı
O kadar kul hakkı yersen öyle olur işte Evren Ersu
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar