23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE KALKINMA RAPORU
UNWTO,Raporda iyi planlanıp doğru yönetilirse, turizmin daha sürdürülebilir yaşam tarzlarına, tüketim ve üretim modellerine doğru kaymaya etkili olup doğrudan katkıda bulunabileceği belirtiliyor...

 

 
 
Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) turizm politikaları ve iş uygulamalarının sürdürülebilirlik konusundaki yeni anlam kazandığını söylüyor.
 
UNWTO’nun “Kalkınma İçin Sürdürülebilir Turizm” raporunda sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için turizmin nasıl kullanılacağı üzerinde durularak , turizmin küresel bir erişime sahip ve diğer birçok sektör üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtiliyor.
 
Raporda, turizm sürdürülebilir kalkınmanın itici gücü olarak tanımlanırken paydaşlarına da fırsatları geliştirmeleri olanağı sağladığına işaret ediliyor.
 
UNWTO raporunda “Turizmde sürdürülebilirlik yalnız sektörün hızla büyümesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda insanların yaşam kalitesini artırıyor, çevre korumayı destekliyor, farklı kültürel mirasları destekliyor ve dünyadaki barışı güçlendiriyor” deniyor.
UNWTO'ya göre, iyi planlanıp doğru yönetilirse, turizmin daha sürdürülebilir yaşam tarzlarına, tüketim ve üretim modellerine doğru kaymaya etkili olup doğrudan katkıda bulunabilir.
 
İki ciltlik raporda , turizmin kalkınmaya katkı sağlayan 23 etkisi ile ilgili bilgi veriliyor.
 
UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili , "Bu rapor, turizmin sürdürülebilir kalkınmaya ve 2030 Gündemi'ne ulaşmada anlamlı ve önemli bir katkı sağlayabileceği gerçeğinin somut ve geniş kapsamlı kanıtlarını sunuyor " dedi.
 

08-06-2018 01:51

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar