23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
İNGİLİZ BASININDA TÜRKİYE İLE İLGİLİ UYARILAR YAPILIYOR
İngiltere'de, aralarında The Sun, Express ve Mirror'un da yer aldığı gazetelerde Türkiye'ye tatile gidecekler için uyarı haberleri yayınlanıyor.

 

 
 
İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye ilişkin olarak yaptığı yeni seyahat güncellemesi basında ''Türkiye'de terör saldırısı ihtimali yüksek'' başlıklarıyla yer alıyor.
 
İngiltere'nin Türkiye seyahat tavsiyeleri bölümünde uzun süredir 'standart' olarak paylaşılan 'Türkiye'de terör saldırıları olabilir' notunun, İngiliz medyası tarafından, bakanlığın yeni yaptığı ve seçimleri konu alan seyahat tavsiyesinde özellikle ön plana çıkarıldığı görüldü.
 
Mirror söz konusu seyahat güncellemesini ''Bakanlıktan Türkiye için 'terör saldırıları ihtimali yüksek, kalabalıklardan uzak durun'' başlığıyla okuyucularına duyurdu.
 
''Terör uyarısı'' diye duyuruldu
 
The Sun Gazetesi ise haberi, ''Türkiye'ye seyahat etmek güvenli mi? Türkiye'deki seçimler öncesi seyahat tavsiyeleri'' diyerek aktardı. Gazetenin haberinde, ''Türkiye'de 2016 yılında bir darbe girişimi oldu ve hala terör saldırısı riski var.'' ifadeleri kullanıldı.
 
Express gazetesi ise, Dışişleri Bakanlığının açıklamasını, ''Türkiye seyahat tavsiyesi: Terör saldırısı ihtimali güçlü'' ifadeleriyle okurlarına aktardı.
 
İngiltere'nin Türkiye seyahat uyarıları bölümünde, ''terör saldırılarının görülme ihtimali yüksek'' ifadesi uzun bir süredir bulunuyor. Buna karşın, bakanlığın yaptığı son seyahat tavsiyelerinin merkezinde yaklaşan seçimler yer alıyor.
 
Uyarılar seçimlerle ilgili
 
Bakanlığın Türkiye seyahat güncellemesinde, ''Türkiye'de 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yapılacak. Bu nedenle ülkede büyük yürüyüşler ve protestolar olabilir. Büyük yürüyüşlerin olduğu yerlerden uzak durun ve yerel otoritelerin tavsiyelerine uyun.'' deniliyor.
 
Büyükelçiliğin açıklaması
 
İngiltere'nin Ankara misyonu başkan yardımcısı Jennifer Anderson, twitter hesabından FCO'nun Türkiye seyahat güncellemesini şu mesajla paylaştı:
 
''Türkiye'deki İngiliz seyahatçiler: Türkiye seyahat tavsiyelerimiz, 'seçim öncesi kalabalıklardan uzak durmayı' içerecek şekilde güncellendi. Bu, standart bir tavsiyedir. Türkiye'de güvenli bir tatil geçirmenizi dilerim.''
 

08-06-2018 12:56

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar