23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
FETTAH TAMİNCE, İPTAL ETTİĞİ KLEOPATRA'YI YENİDEN Mİ ALDI ?
Rixos otelleri sahibi Fettah Tamince kazanmışken tepkiler üzerine vazgeçtiği Kleopatra Plajına otel yapma işi yeniden ihaleye çıkarılınca içinde Tamince'nin Sembol İnşaat'ının olduğu şirket yeniden aldı. Tamince adına yapılan açıklamada ihale ile ilgileri olmadığı belirtiliyor...

 

Antalya Kemer’deki Kleopatra Koyu'nda otel yapmak isteyen işadamının başlattığı süreç, akıl almaz  rant oyununu ortaya 
konuyu ilk günden beri izleyen Odatv’den Yusuf Yavuz son gelişmeleri şöyle aktarıyor
 
Kleopatra Koyu, Ocak 2015’te Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından mesire yeri ilan edilerek adrese teslim ihaleyle bir işadamına 3 milyon 800 bin liraya kiralandı. Koyu alan işadamı buraya bir otel inşa etmek istiyordu. Ancak mesire yerleriyle ilgili yönetmelik, "Gemi Yıkığı" olarak da bilinen koyda yalnızca 30 odalı kır evi yapımına olanak tanıyordu. 
 
Tepkiler  üzerine vazgeçmişti
 
Bunun üzerine iş adamı yanlış hesap yaptığını anladı ve kazandığı ihalenin sözleşmesi yapılacağı sırada bu işten vazgeçti. Bunun üzerine Kleopatra Koyu 2016’da "tabiat parkı" ilan edilerek bu kez 100 bin lira muhammen bedel ile yeniden ihale edildi. 20 Haziran 2017’de"Tekirova Tabiat Parkı" olarak Ankara’da ihaleye çıkarılan koyu, beklenmedik biçimde ihaleye katılan F.Ç. adında bir işadamı 120 bin lira bedelle kazandı. 
 
Ancak bir süre sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı beklenmedik şekilde sonuçlanan ihaleyi iptal etti. Geçtiğimiz hafta yeniden ihaleye çıkarılan Tekirova Tabiat Parkı, 505 bin lira bedelle 29 yıllığına ünlü bir turizm şirketine tahsis edildi. 
 
 
Yargı iptal etmişti
 
İddiaya göre ihaleyi "Erdoğan’a aşık oldum"sözleriyle hafızalara kazınan işadamı Fettah Tamince’ye ait olan Sembol İnşaat ve
Turizm firmasının da içinde olduğu ortaklık kazandı. İmar planı henüz hazırlanmayan koyda 5 yıldızlı otel dâhil turizm tesisleri yapılabilecek. 
 
Tamince'nin Sembol İnşaatı
 
Bu arada Türkiye seçim tartışmalarına kilitlenmişken 30 Mayıs günü Tekirova Tabiat Parkı bir kez daha ihaleye çıkarıldı. Bu kez 120.800 lira muhammen bedelle, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihaleye, Sembol İnşaat ve Turizm şirketi ile Teknik Katı Atık adındaki firmaların katıldığı iddia edildi. 505 bin lira bedelle inşaat süresi dâhil 29 yıllığına tahsisi yapılan koyla ilgili ihaleyi, “Erdoğan’ı tanıyınca âşık oldum” sözleriyle hafızalara kazınan Rixos otellerinin sahibi işadamı Fettah Tamince’nin şirketi olan Sembol İnşaat firmasının kazandığı öne sürüldü. Ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu konuda henüz bir açıklama yapmadı.
 
Phaselis’e 5 yıldızlı otel projesi yargıdan dönmüştü
 
Tekirova Tabiat Parkı’nın ihalesini kazandığı öne sürülen Fettah Tamince, 2014 yılında Phaselis Antik kenti arazisinde "Dream of Phaselis" adlı 5 yıldızlı bir otel inşa etmek istemiş, sivil toplum örgütleri ve yöre halkının açtığı davaların ardından proje yargı tarafından iptal edilmişti. Phaselis’teki otel rüyası gerçekleşmeyen Tamince, Tekirova Tabiat Parkı’na tıpkı Alanya İncekum Tabiat Parkı’nda olduğu gibi 5 yıldızlı otel yapabilecek.
 
Seçimden önce yangından mal kaçırır gibi
 
Bu arada konuyla ilgili  gelişmeleri değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak,  “Seçime on beş gün kalmış, yangından mal kaçırıyorlar. Kaybederken de vurgunu ganimet sayıyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
 
“KLEOPATRA İHALSİYLE RİXOS YA DA
FETTAH TAMİNCE’NİN İLGİSİ YOK”
 
10.06.2018 tarihindehabersitenizde“FETTAH TAMİNCE, İPTAL ETTİĞİ KLEOPATRA'YI YENİDEN Mİ ALDI” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.
 
Haber içerisinde yer alan ve Fettah Tamince’ye ait Sembol İnşaat ve turizm şirketinin,adı geçen ihaleden haberi olmadığı gibi ihaleyle ilgili bir teşebbüsü de olmamıştır.  Bu noktada, ihaleyi alması gibi bir durum da sözkonusu olamaz. Yapılan haber gerçekleri yansıtmamaktadır.
 
Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda sorumlu gazeteciliğin de bir gereği olduğuna inandığımız duyarlılık ve hassasiyeti haber anlayışınıza yansıtacağınızdan kuşku duymuyoruz. Bu nedenle kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına gerekli düzeltmelerin yapılmasını rica ediyoruz.
 

 


10-06-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar