23.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
MOSKOVA, DÜNYA KUPASI İÇİN 400 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYOR
Rusya, evsahipliği yapacağı Dünya Kupası için başkent Moskova'nın yanında diğer şehirlerde oynanacak maçları izlemek için çeşitli ülkelerden 400 bin ziyaretçi bekliyor.

 

 
En yüksek katımlımlı sportif etkinliklerin başında gelen Dünya Kupası 14 Haziran’da Rusya’nın beşkenti  Moskova ve ülkenin diğer şehirlerinde başlıyor.
 
Maçları izlemek için yurtdışından gelecek 400 bin ziyaretçi için 1.500 oteli hazırladı.
 
Moskova belediye başkanı gelecek ziyaretçilere en iyi hizmeti vermeleri için şehirdeki bütün otelerin hazır olduğunu söyledi.
Rus haber ajansı RIA Novosti’nin haberine göre Moskova’da 1453 otel sınıflandırmadan geçti ve hizmet kalitesini yükseltti.
 
Gazetemru'nun aktardığı da habere göre, önceden sınıflandırmadan geçen otel sayısı 1323 iken, şimdi bunlara 130 otel daha eklendi.
 
Moskova Spor ve Turizm Departmanı başkanı Nikolay Gulyaev, 1 Ocak 2017’den itibaren Dünya Kupası şehirlerinde otellerin sınıflandırılmadan geçmesinin zorunlu bir prosedür olduğunu ifade etti. Yasal olarak sadece bu prosedürden geçen oteller çalışabileceğini söyledi.
 
Gulyayev, “Toplamda, 400 bini yabancı yaklaşık 800 bin ile 1 milyon taraftarın gelmesini bekliyoruz. Futbol severlere ek olarak, başkente bu günlerde sıradan turistler de gelecek. Her bir otelin konforunu tek tip federal ölçütlere göre değerlendirmek için sınıflandırma gereklidir.
 
Moskova’daki oteller bugün hizmet kalitesi ve verilen hizmetlerin listesi hakkında güvenilir bilgiler veriyor” dedi.
 
Gulyayev, otellerin faaliyetlerinin sürekli olarak izlendiğini ve kendilerine fazladan yıldız eklemelerine izin verilmediğini de sözlerine ekledi.
 

12-06-2018 08:44

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar