24.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
KLEOPATRA BİLMECESİ : TAMİNCE'NİN SEMBOL'Ü MÜ, TUGAY'IN SEMBOL'Ü MÜ
Birinin sahibi 'Tayyip Erdoğan'a aşık oldum' diyen birinin sahibi AKP belediye başkan adayı, peki gerçek ne...

 

Rixos otellerinin  sahibi Fettah Tamince, daha önce aldığı ancak tepkiler üzerine vazgeçmesi üzerine yeniden Kleopatra ihalesini alan firmalardan Sembol için Tamince ilgimiz yok derken gözlern AKP Marmaris Belediye Başkan adayı Doğan Tugay’ın sahibi olduğu Sembol Turizm’e döndü
 
Yetki vermiştik, demek almışız
 
Bu arada Fettah Tamince Kleopatra ihalesinden haberi olmadığını söylerken ihaleyi alan firmalar arasında sahibi olduğu Sembol Turizm ve Otelcilik A.Ş. ortaklarından, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan ve ihale katılımcısı olarak dokümanda adı geçen Sedat Yıldız Teknik Katı Atık firmasıyla ortak ihaleye girdiklerinin söylenmesi üzerine "Tamam, biz vekalet vermiştik. Demek almışız" diyor.
 
Antalya Kemer Tekirova'daki ünlü Kleopatra Koyu için geçen hafta yapılan ihale tartışma yarattı. İhaleyi alan firmalar arasında yer alan Sembol firması ile ilgili karışıklık bilmeceye döndü.
 
Tamince: Bizim adımız mı kullanıldı
 
FettahTamince, ihaleyi alan firmalar arasında yer alan Sembol İnşaat ile ilgili olarak "Benim günübirlik tesisle ne işim olur? Milyarlık cirosu olan bir turizm markasıyım. Günübirlik tesiste anama yoğurt yaptırıp, hanıma da gözleme mi açtıracağım? 
 
Noter aracılığıyla bakanlığa başvurduk, 'Biri bizim adımızı mı kullandı' derken Hürriyet Gazetesi’nden Aysel Alp’e konuşan Sembol Turizm ve Otelcilik A.Ş. ortaklarından, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan ve ihale katılımcısı olarak dokümanda adı geçen Sedat Yıldız ihaleye Teknik Katı Atık firmasıyla ortak girdiklerini belirterek  “Biz vekalet vermiştik. Demek almışız" dedi. 
 
AKP Belediye başkan adayının diğer marifetleri
 
Bu arada ihaleyi alan firmalardan Sembol adına firmanın Tamince’nin değil, geçen dönem AKP Marmaris Belediye Başkanlığı adayı olan Doğan Tugay’ın olduğu belirtiliyor.
 
Sembol Turizm Otelcilik Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği ile Marmaris Liman İşletmeciliği şirketlerinin de sahibi olan,2014’te AKP’den Marmaris Belediye Başkanlığına aday olan  Dogan Tugay’ın.
 
Tugay belediye başkan adayı olduğunda düzenlediği toplantıya katılan Marmaris TV Sorumlu Müdürü Hayriye Akok ile kameramanlar Özgen Kemer ve Murat Arıkan’ın dışarı çıkarılmasını istemiş çıkan tartışmalar sonucu gazeteciler tartaklanmıştı.
 
 
 
 
29 yıllığına işletecekler 

Tekirova Tabiat Parkı’nı 29 yıllığına işletme hakkını alan OGG’deki ortak şirketler: 
Tekirova Kurumsal Turizm: Hasan Topaloğlu, Mahmut Güçlü
Teknik Katı Atık Yönetimi Tic.Ltd. Şti: Hasan Topaloğlu, Hüseyin Topaloğlu, Hacı Sevindik
Sembol Turizm ve Otelcilik: Sedat Yıldız, Ali Doğan Tuğay, Şükrü Can Tuğay, Mehmet Ali Tuğay, İpek Tuğay Akça, Vacide Tuğay Şencan, Gülay Tuğay, Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği.
 
 

13-06-2018 10:29

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar