21.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
"ZİYARETÇİ SAYISI ARTIŞI İLE FİYATLAR YÜKSELMEYE BAŞLADI"
MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut,"Geçen yıllarda fiyat olarak çok dibe vurmuştuk, bu yıl geçtiğimiz 2 yıldaki kayıpların bir kısmını telafi ettik."...

 

 
 
Manavgat Side Turizm Yatırımcıları Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, hem Antalya hem de Manavgat’ta İngiliz pazarının yükseldiğini belirterek " Avrupa pazarı geçtiğimiz yıllara göre biraz daha iyi. Geçen yıllarda dibi gören İskandinav pazarında toparlanma sürüyor. Eski günlerinde değil ama yükseliş trendine girdi. Rusya'daki artış devam ediyor. Ama İngiltere Antalya ve Manavgat bölgesi için en fazla yükselen pazar" dedi.
 
Kalifiye eleman sorunu büyüyor
 
Turizm sektöründe son 2 yılda yaşanan krizlerden sadece yatırımcıların değil çalışanlarında olumsuz etkilendiğini ve personel sıkıntısının tüm sektörün problemi haline geldiğini vurgulayan Başkan Cengiz Haydar Barut, "Son 2 yıl çalışanlar içinde iyi olmadı. Geçen yıllarda turizm çalışanları turizme küstü. Turizm 6 aya sıkıştığı için çalışanların 6 ay çalışıp, 6 ay işsiz kalmaları sorun yarattı. Ama bu yıl biraz dahz normalleşme sürecindeyiz. İnşallah çalışanlar birkaç aya daha fazla işlerinde devam edecekler. Gelecek yıllarda bu sıkıntının biraz daha giderileceğini bekliyorum. Ama bu sene turizm sektörünün kalifiye işçi sıkıntısı bayağı büyük" dedi. 
 

14-06-2018 18:47

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar