16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
BAHATTİN YÜCEL'DEN BİR İNSANİ YARDIM ÇAĞRISI
Eski Turizm Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel sağlık nedeniyle zor durumda olan eski acenteci için meslektaşlarını insani yardıma çağırdı...

Eski bir seyahat acentecisi olan Abdurrahman Çevik; eşinin yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle zor durumda.

 
Zor bir dönemin ardından, iki küçük yavrusu ile Antalya’da yeni bir hayata başlamışken, eşinin kansere yakalandığını öğrendi.
 
Onkoloji  kliniğinde 3 ay sürecek yoğun tedaviye başlandı. Tedaviden sonra uzun süreli bakım gerekiyor.
Bu nedenle Antalya’dan iki çocuğu ve hasta eşiyle Ankara’ya dönmek zorunda kalan Çevik, çalışamadığı için geliri de yok. Birikimleri de kısa sürede tükendi.
 
Abdurrahman Çevik’in bu durumunu öğrenen 54. Hükümet dönemini Turizm Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel, ‘Değişen şartlar hepimizi güç duruma düşürebilir’ diyerek turizmcileri herkesi zor yardıma davet etti.
 
“Herkesi insan yardıma çağırıyorum” diyen Yücel, şunları söyledi:  
 
‘Eski bir meslektaşımın geçenlerde zor bir süreçten geçtiğini duyunca çok üzüldüm ve ne yapılabileceğini düşündüm. 
 
Ekonomik açıdan turizmciler kadar -eskilerin deyimiyle- zemin ile zirve arasında hızla yer değiştiren başka bir meslek dalı her halde yoktur.
 
Değişen şartlar hepimizi güç duruma düşürebilir.
 
Bu durumu sektörün bilmesi ve Abdurrahman Çevik’in ihtiyacı olan yardımda bulunulması için sektöre insani bir çağrıda bulunmanın doğru olduğunu düşünüyorum.
 
Sevgili Meslektaşlarım,
 
Adını yazmaya elim varmadı. Ama durumun ve bu güçlüğü yaşayan kişinin bilinmesinin gerektiğine inanarak bu çağrıyı yapmaya karar verdim.
 
Tek tek kişi, kurum ve kuruluşları kısaca herkesi meslektaşımıza yardımda bulunmaya çağırıyorum. 
 
Mütevazi katkılarımızla kuşkusuz bu sorunu tümüyle aşamaz ama meslektaşlarının yanında olduğunu hissettirmek eminim, onun hasta eşinin ve iki küçük yavrusunun hayata bağlanmalarına yardımcı olacaktır.
 
Elimizden  geldiği kadarı ile bizden olana zor gününde yardım etmemiz gerekir. 
 
Herkes bütçesi el verdiğince katkı yaparsa meslektaşımızı  bu karanlık  günlerinden el birliği ile çıkarabiliriz.
Abdurrahman beyin hesap bilgileri:
 
Abdurrahman Çevik
Türkiye İş Bankası - Antalya - Lara (6203) Şubesi
IBAN no: TR72 0006 4000 0016 2030 0005 00
 
 
 
Abdurrahman Çevik kimdir
 
Çevik, turizmde  ve seyahat acenteliği alanında yaptığı ilklerle biliniyor
 
Bunlardan biri de  1990’da gerçekleştirdiği Türkiye’nin  ilk toptancı seyahat acenteliği oluşumudur.
 
Çevik, 1990'da meslektaşı seyahat acentelerine çağrıda bulunarak güçbirliği oluşturmaya çağırdı. Bu çağrıya kısa sürede 158 acente yanıt verdi.
 
158 ile başlayan ‘Toptancı Seyahat Acentesi’ oluşturmak için  o günün parası ile 1 milyon TL ile ortak olunabiliyordu.
 
Girişim kısa sürede yayıldı ve Toptancı Seyahat Acentesi  oluşumunda yer almak isteyen seyahat acentesi  sayısı kısa sürede yüzleri geçti.
 
Daha o tarihte seyahat acentelerin geleceğine ilişkin bu türden girişimlerde bulunan Abdurrahman Çevik'in bu çalışması hızla yayıldı
 
Bundan rahatsız olan,  pazardaki tekelci konumunu yitireceği endişesine kapılanlar harekete geçerek girişimi engellemişti.
 
 

05-07-2018 01:01

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
VehbiOkur
09-07-2019 15:50
sel ve sal üstüne...
Sayın Bakanım; Televizyon konuşmanızda: MAHÂLLÎ kelimesinin yerine: BÖLGESEL kelimesini kullandınız. Kelimelerimizin sonuna Türkçe olmayan sal ve sel lerin YAMANMASI üzerine bir araştırmada bulundum. Bu çalışmayı Size de gönderiyorum. İnşaAllah faydası olur. SEL VE SAL ÜSTÜNE -sel ve -sal ekleri ve Sel ve Sal kelimeleri çoğu zaman yanlış kullanılıyor. Şöyle ki: Bu ek ve kelimeler. Batı dillerinde olduğu gibi Türkçede de. Kullanılıyormuş gibi yanlış bir inanç var. Batılıların kullandığı bu -sel ve -sal ekleriyle Türkçede kullanılan Sel ve Sal kelimeleri aynı değildir. Aynı gibi görünse de; arada iki büyük fark var. Anlatmaya çalışayım, Efendim. BİRİNCİ FARKŞU: Türkçede kullanılan sel ve sal lar ek değildir. Bunlar müstakil kelimelerdir.SEL BASKINI ifâdesindeki:SEL gibi ve DENİZ ULAŞIM ARACINDAKİ SAL gibi İKİNCİ FARK İSE ŞU: Batı dillerinde kullanılan -sel ve -sal lar ise müstakil kelimeler değil, sâdece kelime sonlarına getirilen eklerdir. Bunun için hemen bir-iki misâl vermek istiyorum: Dura-sel; Variko-sel; Hidro-sel; Viyolon-sel; Megafik-sel; Üre-sal; Brük-sel; Finan-sal Yukarıdakiler; Batıya ait olan; -sal ve sel eki almış üç-beş misâl Görüleceği üzere bunlar hep Batının kelimeleridir ve hep söz konusu ekleri almışlardır. Daha çok sayıda misâl verilebilir amma zannederim bu kadarı kâfi Tamamen.Batılılardan.çalınanbu üç harf Türkiyede öylesine tutuldu ki; bizdeki Dil Hırsızları bu işi adam-akıllı çığırından çıkardılar; Şimdi de Bizdeki aşırılığa ve güldürüşlü veyâ acıklı hâle geldi ki; anlatılamaz Şöyle ki; neredeyse: Ekmeke;.ekmek-sel, Peynire;.peynir-sel, Masaya;.masa-sal, Örtüye; örtüsel denilecek. Yukarıda da söylediğim gibi Türkçe Âlimimiz Rahmetli Dil Âlimimiz Prof. Dr. Ahmet Bîcan Ercilâsun ne güzel söylemiş: TÜRKÇEYİ SALA KOYDULAR; SELE VERDİLER Bahsettiğim bu ek değil kelimelerin Türkiyede kullanılışı ise şöyle: Gök-sel; Ay-sel; Mür-sel; Boy-sal; Bay-sal gibi müstâkil kelimelerdir. Bu ek ve kelimeleri kullanmak o kadar çığırından çıktı ki, anlatılamaz. Tekrar gibi olsa da yine yazmak istiyorum:Rahmetli Edebiyatçımız Prof. Dr. Ahmet Bîcan Ercilâsun ne güzel söylemiş TÜRKÇEYİ SALA KOYDULAR; SELE VERDİLER.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar